Kaşıkla sağlık testi: Kaşığı dilinize koyun ve biraz bekleyin!

Hepimiz sağlığımızın ne kadar önemli olduğunu biliriz. Ancak ne yazık ki, doktora gitmek herkesin edinebildiği bir alışkanlık haline hala gelmedi. Biz de sizin için hem ilginç hem de pratik bir yöntem bulduk. Üstelik bunu uygulamak için evden çıkmanıza da gerek yok.

Eklenme Tarihi: 10 Ağustos 2020

Doktora gitmekten çekiniyor veya vakit bulamıyorsanız evinizde bir dakikada yapacağınız kaşık testi ile sağlık kontrolü yapabilirsiniz. İç organlarınızı test etmenin en basit yolu olan bu kaşık testi size tıbbi testler ve tahliller gibi sağlıklı sonuçlar vermese de vücudunuz ve vücudunuzdaki değişiklikler hakkında bazı ipuçları verir. Bu test için ihtiyacınız olan sadece bir metal kaşık ve plastik poşet. İşte evinizde 1 dakikada yapıp sonuç alacağınız kaşık testi;

Poşetin içinden çıkardığınız kaşığın üzerinde hiçbir lekelenme yoksa ve kaşığın kokusu sizin sahip olduğunuz ağız kokusundan farksızsa bu, sağlığınızla ilgili ciddi bir sorun olmadığının göstergesi.

Eğer kaşıktan çok keskin (çürük gibi) bir koku yükseliyorsa bu, akciğerlerinizde ya da midenizde bir sorun olabileceğinin göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Kaşıktan yükselen kötü kokunun tatlı/meyvemsi bir aroması varsa diyabetle ilgili bir sorununuz olabileceğinin işareti sayılıyor.