KAROLİN FİŞEKÇİ

KAROLİN FİŞEKÇİ

Eklenme Tarihi: 01 Ocak 2015

Hürriyet'ten Hakan Gence, Karolin Fişekçi ile buluştu... işte o röportajdan kareler sizler için haberimizde... Karolin Fişekçi, Orhan Pamuk’la çekilen bir kare fotoğrafla hayatımıza girdi. Ardından cesur ve cinsellik soslu çalışmalarıyla çıktı karşımıza. Bir süre sessizliğini korudu. Ama uzun sürmedi. Geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden sadece cinsiyetçi değil ırkçılık üzerinden de tacize uğradığını söyledi. Biz de Karolin Fişekçi’yle uğradığı tacizlerden, cinselliğe ve aşklarına her şeyi konuştuk.

Karolin Fişekçi, Orhan Pamuk’la çekilen bir kare fotoğrafla hayatımıza girdi. Ardından cesur ve cinsellik soslu çalışmalarıyla çıktı karşımıza. Bir süre sessizliğini korudu. Ama uzun sürmedi. Geçtiğimiz hafta sosyal medya üzerinden sadece cinsiyetçi değil ırkçılık üzerinden de tacize uğradığını söyledi. Biz de Karolin Fişekçi’yle uğradığı tacizlerden, cinselliğe ve aşklarına her şeyi konuştuk.

Neden siz? Sorun sizde olabilir mi? - Medyada görünüyorsan ve biraz çekici bir kadınsan bu başına geliyor. Paylaştığım bir leylak fotoğrafının altına bile cinsellikle bağdaştırılıp yorumlar yazılıyor. Bir erkek, bu tür fotoğraflarla kadına ve kendine neyi ispatlar? - Bu “Benim gözüm var” diye övünmek gibi bir şey. Hiçbir kadın bu tip fotoğraflarla tahrik olmaz. Bunun sebebi erkeklerin çocukluğu; küçük yaşlarda erkeklere bu bir övünç kaynağı olarak öğretiliyor.

Toplumda ahlak algısı değişip sansür artıyor... Bastırılmışlığın artmasıyla yaşananlar arasında bir bağlantı var mı? - Eskiden televizyon, basın daha rahattı. Şimdi her şey buzlanabiliyor. Bir yandan bastırılırken, artık internetle pornoya ulaşmak daha kolay. Bu çelişki insanları sağlıksız hale getiriyor.