Kadınların cinsel ilişkiden kaçınması gereken durumlar

Kadınların sağlıkları için cinsel ilişkiden kaçınması gereken özel durumlar vardır. İşte cinsel ilişkiden sakınmamızı gerektiren o özel durumlar...

Eklenme Tarihi: 02 Ağustos 2019

Seks yapmamanız gereken en önemli zamanlardan biri, önünüzdeki birkaç saat içinde jinekologda randevunuzun olduğu bir zamandır. Tabii ki, eşinizle seks yapmak sağlığınızı olumsuz bir şekilde etkilemez, ancak ekstra sürtünme, çarpma ve potansiyel semen birikintileri, jinekoloğunuzun isteyeceği herhangi bir testin sonuçlarının yanlış ya da yetersiz çıkmasına neden olabilir. En iyi sonuçlar için, ziyaret gününde sevişmekten kaçının!

Mide problemler ile uğraşırken seksi bir ruh halinde olmanız pek olası değildir, ancak olasılığı göz önünde bulundurmanız durumunda, vajinal penetrasyonun rektuma oldukça yakın olduğu için semptomlarınızı kötüleştirmeye neden olur, bu da iyileşme sürecini geciktirir.

Partneriniz ne kadar ısrar ederse etsin enfeksiyonla mücadele ediyorsanız, her şey çözülmeden seks yapmayı düşünmemelisiniz. Enfeksiyonu eşinize bulaştırma tehlikesi olmasa bile, seks yapmanın fiziksel eylem, enfeksiyonla yapılan mücadeledeki ilerlemeniz büyük olasılıkla durduracaktır. Enfeksiyon bir cinsel yolla bulaşan hastalıksa, seks kesinlikle yapılmamalıdır.

Bir yüzme havuzu veya spa keyfinden hemen sonra yatağa atlamak iyi bir fikir değildir. Havuzların klor içeriği çok yüksek olabilir ve kimyasal çok aşındırıcıdır. Genital bölgeniz çok hassastır ve klorun sertliği nedeniyle ekstra tahrişe ve ağrıya neden olma potansiyeline sahiptir.