Kadın aldatıyorsa boşanmaz

Kocasını aldatan kadınların motivasyonuyla ilgili araştırmaların sonuçları şaşırtıcı: Aldatan kadınların aradığı şey tutku ve seks. Evliliklerini bitirmek gibi bir istekleri yok.

Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2017

Posta'dan IŞIL Cinmen'in haberine göre ve anlattıklarına göre, Birkaç yıldır arkadaşlarım gözümün önünde tek tek evleniyor. “Yapmayın etmeyin, evlilik sizin neyinize” dememe kalmadan ‘sabit şahit’ mertebesine yükseldim. Çeşitli aralıklarla, “Evet, bu evliliği onaylıyorum” cümlesini sarf ediyorum. Şahitliklerim için tek ön şartım var:

“Kişilerin özgürlük ve bağımsızlığınıyok etmeyen, heyecanı, tutkuyu ve yaşam enerjisini azaltmayan, cinselliğin devam ettiği bir evlilik formülü bulmak için çabalayacaksınız, söz mü?” diyorum. “Bulacağız, söz!” diye bağırıyorlar gözleri pırıl pırıl. Formülü bulurlarsa, ben de münasip bir koca arayışına geçeceğim. Bulamazlarsa, ‘sabit boşanma şahidi’ olarak görev yapacağım günlerin gelmesinden endişeleniyorum.

Onlar formülü araya dursun; Cosmopolitan Dergisi, Kasım sayısında ‘Sadakat Hormonu’nun bulunduğunu müjdeledi. ‘Sadakatin hapı olur mu?’ başlıklı makalede, ‘Aldatma ile fizyolojik yoldan mücadele etmek mümkün mü?’ sorusuna cevap aranıyor. Nörobilim uzmanlarının yaptığı son araştırmalara göre gelecekte bu soruya, “Evet” cevabı vermek mümkün olacakmış. Araştırmalar, AVPR1A geninin sentezlediği ‘Vazopressin’ hormonunun bağlanmayı sağladığını kanıtlamış. Bu sadakat iksiri, tek eşli ve uzun süreli ilişki istemiyle de bağlantılıymış. Gelecekte genetik kod üzerinde kontrol sahibi olunduğunda, dışarıdan hormon takviyesiyle kişinin eşine duyduğu aşkın ve tek eşliliğin uzun süre korunması sağlanabilirmiş.

SEKSE BAĞLI ROMANTİK TUTKU ARAYIŞI Vazopressin’i bilemem ama kişisel fikrim bazı insanlarda ‘evlilik geni’ bulunmadığı, onların bir noktada aldatmak zorunda kalacağı yönünde... Independent gazetesinde yayımlanan 423 kişilik araştırmanın sonucuna göre, kadınlar ilişkinin 6’ıncı yılından sonra aldatmaya başlıyor. İngiltere’deki Winchester Üniversitesi’nden erkeklik ve cinsellik araştırmaları profesörü Eric Anderson ise daha ilginç bir bilgi veriyor: Aldatan kadınlar boşanmaz; aradıkları şey seks. Prof. Dr. Eric Anderson, kocasını aldatan 35-45 yaş arasındaki 100 kadınla yaptığı araştırmanın sonuçlarını şöyle özetlemiş: