İşte Türkiye'de Tinder gerçeği

Posta gazetesi yazarı Mehmet Coşkundeniz, dünyanın en çok tercih ettiği 'çöpçatanlık' uygulaması Tinder'da geçirdiği iki haftanın ardından, konuştuğu kadın ve erkek kullanıcıların Tinder hakkındaki düşüncelerini yazdı.

Eklenme Tarihi: 26 Aralık 2016

"Ha yani, burada gözlem için bulunuyorsun. Peki çok hoşlandığın biri seninle görüşmek istese sen ne yapacaksın? Bütün erkekler aynısınız." (kadın). "Hiç beklemediğim bir anda çok güzel biriyle tanıştım. Uzun bir süre birlikte oldum. Sonra yurt dışına gitmek zorunda kaldı. Şimdi ayrıyız. Belki yine şansım yaver gider de böyle bir ilişki yakalarım diye Tinder'da devam ediyorum." (erkek)

Kullanıcıların isimlerini neden vermediğini "Tinder'da görünmek 'eziklik' olarak görülüyor" diyerek açıklayan Coşkundeniz, "Ben gerçek adımla üye oldum. Birçok kişi benim profilimi görünce önce sahte olduğuna inandı. Ardından da Aşk Doktoru da Tinder'deyse biz ölelim dedi. Kısacası, Tinder'a üyelik pek makbul değil." dedi. Peki neden üye oluyorlar? İşte Mehmet Coşkundeniz'in konuştuğu bazı kadın ve erkeklerin gerekçeleri:

"Sevgilimle ayrıldık. Ben de vakit geçirmek için buraya girdim. Buluştuğum birkaç kişi oldu ama aramızda hiçbir şey geçmedi." (kadın)

"İşim ağır. Uzun zamanlarımı işyerinde geçiriyorum. Herhangi bir ortamda yeni biriyle flört etmeye zamanım yok. Tinder beni bu zamanı harcamaktan kurtarıyor çünkü sitenin amacı belli!" (erkek)