İşte son dönemin en popüler medikal estetik operasyonu: Jawline

Son dönemin en popüler Medikal Estetik Operasyonu olan Jawline ile İlgili aklınızdaki bütün soruları cevaplıyoruz!

Eklenme Tarihi: 01 Temmuz 2020

Son zamanlarda yaptırmayan hiç kimsenin kalmadığı Jawline dolgusunu konuşmanın zamanı geldi...

Öncelikle ünlüler aleminde yaptırmayanın cemiyetten dışlandığı Jawline nedir?

Jawline'ın bir diğer ismi de çene dolgusu aslında, ama biz daha havalı duranını tercih ediyoruz 😂 Çene hattı çizgisinde sorun olanlar, asimetri ya da çene altında sarkma olan insanlar çene uçlarına ya da yanlarına dolgu yaptırarak daha keskin yüz hatlarına kavuşuyorlar. Yani aslında Jawline için kısaca yüz hatlarını keskinleştirme operasyonu da diyebiliriz.

Buraya kadar sorunumuz yoksa, Jawline'ın nasıl yaptırıldığından bahsedelim...

Öncelikle tabii ki bu işin uzmanı olan bir doktora danışmanız gerekiyor, yani öyle kafanıza göre gidip yaptırmayın. Doktor sizin yüzünüzü ve değerlerinizi kontrol edecektir. Jawline dolgusu için Uzman Doktor Hande Ulusal ile iletişime geçerek sizde dolgu işlemini yaptırabilirsiniz. Sahip olmak istediğiniz çene ucu şekli ya da yapısına göre çenenize dolgu enjekte edilecek. Birçok hasta dolgu işlemi sırasında sadece iğne batmasını hissettiğini dile getiriyor ama bu sizin canınızın ne kadar tatlı olduğuna göre de değişebilir. Zaten genelde iğne giren bölgelere acıyı azaltmak amacı ile buz uygulaması yapılıyor.

Daha sonrasında çenenizde biraz baskı hissedip, minik minik sesler duyabilirsiniz.

Bu süreçte içeriye enjekte edilen dolguda kalan hava baloncukları patlatılıyor olacak, korkmayın. Bu da acılı bir işlem değil. Jawline’da hem deri altına hem de kemik üzerine iğne ile dolgu enjeksiyonu yapılıyor. Dolgu maddesi ise genelde sert oluyor ve Hyaluronik asit içeriyor. Uygulama esnasında kullanılacak dolgu maddesi miktarı ise hastaya bağlı olarak değişiyor. Yani her hasta için ayrı bir enjeksiyon çizelgesi çıkarılıyor.