İşte erkeklerin cinsel ilişki ile ilgili yaşadığı 10 gizli korku!

Erkeklerin çoğu, cinsellikte bir problem yaşadıklarında bunun kalıcı bir soruna dönüşeceğini ve kendisini yaşam boyu etkileyeceğini düşünür. İşte erkeklerin seks ile ilgili yaşadığı 10 gizli korku...

Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2020

Sertleşme kaybı

İnsanlar günlük yaşamın stresinden etkilenir. İlaçlar, yorgunluk, eşin isteksiz olması, gerginlik gibi nedenler sertleşme sorununa neden olabilir. Bu durumlarda, cinsellik başlamasına rağmen erkekte sertleşme ya hiç olmaz ya da yeterince oluşmaz. Kişi bunun yaşam boyu devam edeceğinden kaygı duyar. Daha sonraki seferlerde erkek cinselliğe odaklanma yerine sertleşmesine odaklanır.

Dolayısıyla en ufak bir sorun kişinin sertleşme kaybına neden olabilir. En önemli çare sertleşme yerine cinselliğe odaklanmaktır. Eğer buna rağmen sertleşme olmazsa mutlaka bir cinsel terapiste başvurulması gerekir.

Erken boşalma

Erken boşalma, erkeklerin cinsel yaşantısının ilk dönemlerinde doğaldır. Aynı eş ile uzun süre ilişkilerde giderek süre uzar. Ancak bazılarında, bu süre yeterince uzamaz. Bu kişiler cinsel yaşantılarında oldukça kaygı duyar. Bu nedenle bazen cinsellik esnasında birden fazla boşalma deneyerek ikinci veya üçüncüsünde süreyi uzatmaya çalışırlar.

Burada kişi cinsellik yerine boşalmasına odaklanmıştır. Eşin bu konuda olumsuz tutumu, daha büyük sorun olabilir. Bazıları bunu engellemek için geciktirici spreyler veya ilaçlar kullanırlar. Ancak bunlar cinselliğin kalitesini düşürür.