İstanbullu Gelin yeni sezona bomba gibi başladı

Her cuma Star Tv’de yayınlanacak olan dizi, 17'nci bölümüyle geçen hafta aramıza döndü. Peki ilk bölümde neler oldu? Etkileyici miydi yoksa vasat mıydı?

Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2017

Dizinin takipçileri zaten biliyordur ama bilmeyenler için Aslı Enver Süreyya’yı, Özcan Deniz Faruk’u canlandırıyor. Geçen Sezon Süreyya ve Faruk’un bebeğinin ölmesiyle sarsıldık. İzlediğim en acı dolu sahnelerden biriydi ve Aslı Enver mükemmel oynadı. Bunun üzerine Süreyya, Faruk’un eski sevgilisi, aynı zamanda yeni öğrendiği oğlunun annesi Begüm’le arasındaki bağı öğrendi ve ona bunca zamandır yalan söylenmesini kaldıramadı. Aynanın üstüne “Bitti...” yazan bir not yapıştırdı ve dizi sezon finali yaptı

Süreyya ve Faruk’un ilişkisinin bu noktaya geleceği, Begüm hayatlarına girdiğinde belliydi. Süreyya’nın riskli hamileliği yüzünden doğrular ilk etapta ona söylenemedi. Ama illa biliyorduk böyle bir şey olacağını. Sezon finali yürekleri ağızlara getirerek bitti ve yeni sezonu beklemeye başladık.

Yaz döneminden sonra yayınlanan ilk bölüm şahaneydi bence. Aslı Enver ve Özcan Deniz’in yeni imajını çok beğendim. Aslı'ya kâkül çok yakışmış. Özcan Deniz de ilk defa bu kadar doğal haliyle ekran karşısına geçmeye karar vererek çok iyi yapmış bence. Ekranın karşısından bir an bile ayrılamadım bölüm boyunca.

Süreyya ve Faruk arasındaki aşk, Poyraz ve Ayşegül arasındaki kadar etkili ve güzel. Sevmeyi, aşkı bir ekrandan bu kadar insana geçirebilmek oldukça zor bir şeyken son dönem dizilerinde bu ikili kayıtlara geçecek kadar başarılı olanlardan.