İnternette kanal açan ünlü isimler

Kendisine kanal açan Çağatay Şıkel, Deniz Akkaya, Zeynep Sever Demirel, Ceyda Düvenci gibi isimler internet yüzü oldu

Eklenme Tarihi: 12 Nisan 2017

Televizyon kanallarının yayın kuşaklarını evlendirme programları ve dizilere ayırmasından sonra pek çok ünlü isim kafalarındaki projeleri gerçekleştirmek üzere yeni bir mecra arayışına girdi. Bu isimlerin imdadına ise internet yetişti. Özellikle internet üzerinde yayın yapan dizilerin büyük bir ilgi görmesinin ardından bu cevheri fark eden ünlü isimler, hayallerindeki projeleri hayata geçirmek adına Youtube’da kanal açmaya başladı. Erdinç Yapan/Sözcü

Bu tarz bir kanala son olarak imza atan isimse Çağla Şıkel oldu. Bizler de Şıkel gibi ‘Kanal’ işine giren ünlü kadınları bir araya getirdik. Çağla Şıkel Kısa bir süre önce program partneri Alişan ile yaptığı programı sonlandıran Çağla Şıkel, sevenlerine yeni bir dizi müjdesi verdi. Herkes bu dizinin heyecanı içerisindeyken, Şıkel çok farklı bir mecrada boy göstereceğini duyurdu ve 2 Nisan’da yayına soktuğu Youtube kanalını bir basın toplantısıyla tanıttı. Kanalında güzellik sırları, makyaj, moda, anne ve çocuk, form ve sağlık üzerine önerilerde bulunacak olan Çağla Şıkel, kanalı daha açılır açılmaz 16 bini aşan takipçi oranına ulaştı. Şıkel’ın takipçi sayısı bu hızla artmaya devam ederse kısa sürede ünlü isimler arasında takipçisi en fazla olan isim koltuğuna oturacak. Eski modele ‘Çağla’ adını verdiği kanalı üzerinden ulaşılıyor. İşte Şıkel’in kanalıyla ilgili yazdıkları: “Merhaba ben Çağla Şikel! Artık size buradan, kendi ekranımdan sesleneceğim.Hayattaki farklı rollerimden edindiklerimi, öğrendiklerimi ve merak ettiklerinizi sizlerle paylaşacağım. Kuzey ve Uzay ile oynadığımız ve hatta kendi icadımız olan oyunlar, güzellik sırları, makyaj teknikleri, cilt bakımı, formda ve sağlıklı yaşam için gerekenler, moda, sahne arkası sürprizler, sohbetler ve daha neler neler… İzlemekle kalmayın, merak ettiklerinizi sorun, cevaplayım. Kanalıma abone olun, birleşelim, büyüyelim!”

Deniz Akkaya Duymayan Kalmasın programından ayrıldıktan sonra bir süre ortalarda görünmeyen ve sosyal medya hesabından spor salonlarında çektiği selfielerini paylaşan Akkaya, sessizliğini geride bıraktığımız aylarda bozdu ve o da 3 Şubat’ta kendi adını taşıyan kanalla hayranlarının karşısına çıktı. Kanalıyla ilgili tanıtımları sosyal medya hesabından yürüten Akkaya’nın hesabında şimdilik üç video bulunuyor ve takipçi sayısı bin 618 kişi. Akkaya, kanalının içeriğiyle ilgili şu bilgileri vermiş: “Bu kanalda Moda, Spor, Makyaj, Beslenme&Sağlık’dan tutun estetik ve çok özel gezi videolarımızı bulacaksınız. Deniz Akkaya’ya dair her şey bu kanalda, abone olmayı, videolarımızı beğenmeyi ve paylaşmayı unutmayın.” Akkaya’nın uzun bir süre tanıtımını yaptığı ve büyük bir heyecanla başlattığı bu projeyi paylaştığı videoların azlığına bakılacak olursa pek de sahiplenmiş gibi görünmüyor.

Zeynep Sever Demirel Fenerbahçeli futbolcu Volkan Demirel’in eşi Zeynep Sever Demirel de Youtube üzerinden kanal açan ünlüler arasında. Geride bıraktığımız yıl 7 Aralıkta kanalını açan Demirel o zamandan bu yana yeni ve farklı içeriklerle takipçilerinin karşısına çıkıyor. 24 bin 470 abonesi olan Demirel, kanalını; “Herkese selamlar, ben Zeynep Sever Demirel. Kanalımda güzellik, moda, alışveriş, anne çocuk alanında videolarım yer alacak. Yorumlarınızı ve beğenilerinizi eksik etmezseniz çok mutlu olurum” kelimeleriyle tanıtmayı tercih etmiş. Sayfasını aktif bir şekilde kullanan Zeynep Sever Demirel’in yayınlanmış çok sayıda videosu var ve izlenme oranları da bir hayli yüksek.