İngiliz turist Fethiye'de gizemli hastalığa yakalandı

Medyafaresi.com Dış Haberler - Kiralık ev bakmak için Fethiye'ye gelen İngiliz turist, Fethiye Devlet Hastanesi'nde yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.

Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2020

Kiralık ev bakmak için Fethiye'ye gelen İngiliz turist Michaela Heathcote, Fethiye'de yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. İki çocuk annesi Michaela Heathcote, Eylül ayında tatil için Türkiye'ye geldi. 41 yaşındaki Heathcote, kiralamayı umduğu bir daire görmeyi planlıyordu.
Ancak, Dalaman Havaalan'ından İngiltere'ye döneceği gün, ateşinin yüksek olması nedeniyle uçağa binemeyeceği söylendi.

Türkiye'de kalan İngiliz turist, Manchester'da yaşayan 22 yaşındaki oğlu Jordan'a haber verdi ve durumunu anlattı. İngiltere'de yayınlanan The Sun'a konuşan turistin oğlu Jordan, annesinin sağlığı Eylül ortasına kadar kötüleşmeye devam ettiğini ve 1 Ekim'de hastaneye kaldırıldığını söyledi. İngiliz turist Heathcote, Fetiye'deki devlet hastanesi yoğun bakımında yatıyor.

Manchester'da yaşayan 22 yaşındaki oğul Jordan, annesinin "bilinçsiz ve tepkisiz" olduğunu ve ona ne olduğunu kimsenin bilmediğini söylüyor.

Oğul Jordan, annesini hava ambulansıyla İngiltere'ye geri gönderilmesini ayarlamaya çalışıyordu, ancak ona hala uçmaya uygun olmadığı söylendi.
The Sun'daki haberde Jordan'a binlerce liraya ulaşabilecek hastane faturalarını nasıl ödemeyi planladığı sorulduğu belirtiliyor.

İki çocuk babası Jordan, annesinin hastane tedavisi ve masraflarını karşılayacak bir sigortası olup olmadığını bilmiyor ve daha önce sigorta poliçelerinde sorun yaşadığını ifade ediyor. Jordan, annesinin nörolojik rahatsızlıkları olduğunu ve depresyondan muzdarip olduğunu söyledi.