İngiliz gençler sosyal mesafeyi unuttu

İngiltere'de sokaklarda noel bahanesiyle ortaya çıkan kutlama görüntüleri görenleri şaşkına çevirdi.

Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2020

Binlerce İngiliz'in koronavirüsün zirve yaptığı şu günlerde tüm sosyal mesafe kurallarını yok saydığı görüntüler yetkilileri alarma geçirse de inanılmaz tablo gece boyu devam etti. Avrupa'da sürekli düşüşlerin önü tedbirlere uymayanların salgında yeni pik dönemlerinin başlamasına neden olmaya devam ederken İngiltere'de de sosyal mesafenin hiçe sayıldığı görüntüler devlet merciilerini zor durumda bıraktı.

İngiltere'nin birçok şehrinde kutlamalar için bir araya gelen insanlar, salgın endişesini bir kenara bırakmış görünüyor.

İngilizler, dün gece Londra, Liverpool ve York sokaklarında kalabalık kutlama alanları oluşturarak kısıtlamaları yok saydı. İngiltere'de Kovid-19 alanları, düşük risk, orta risk ve yüksek risk olarak 3 kademeye bölünmesinin ardından farklı kısıtlama kuralları uygulandı.

2. kademe alanlarda insanların dışarıda buluşmasına izin verilmesi nedeniyle Liverpool, Londra ve York'taki kasabalarda büyük kalabalıklar kutlama için bir araya geldi. Bu alanlardaki kurallara göre insanlar "ana öğünler" sırasında buluşabiliyorlar. Fakat bu kalabalık kutlamalar, insanların sosyal mesafe ve salgın durumuna dair kontrolleri dikkate almadan eğlenmeye davam etmesine neden oldu.