İlknur Soydaş 1990'ların efsane Karabiberim klibinde ücretsiz oynamış

İlknur Soydaş Serdar Ortaç'ın efsane 'Karabiberim' klibinde oynamıştı. Göbeğinden zeytin yenilen' İlknur Soydaş, o klipte para almadan oynadığını ifade etmiş.

Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2019

Milliyet'ten Andaç Uzel'in haberine göre, 1990'lı yılları ucundan yakalayanlar ve gençliğini o 10 yıla sığdıranlar aynı şeyi düşünüyor: 90'lar bir başkaydı. Özel televizyonlar, özel radyolar, renkli gazete sayfaları... Her şey çok acayipti. Bu acayipliğin içinde müzik piyasasını sükunetle takip etmek imkansızdı. O Mirkelamlar, o Serdar Ortaçlar, o Tarkanlar, o Gülşenler derken hepimiz usul usul pop müzik müptelası olduk.

1990'lı yılların ikonik isimlerinden olan ve etkileri günümüzde de süren Serdar Ortaç, ilklerin adamı oldu hep. Çok fantastik klipler izledik, her şarkısında farklı bir müzik janrından denemeler ve çeşitlemeler yaptığı acayip albümlerini dinledik. Radyo programcılığından müzisyenliğe geçişin en belirgin örneği oldu kendisi.

Çıkış şarkısı olarak belirlediği ve 1990'lı yılların gerçek anlamda özeti olan 'Karabiberim' şarkısı, yalnızca müthiş eğlenceli bir olmasıyla değil, klibiyle de efsaneleşti. 'Karabiberim', 90'lar ruhunu gerçek anlamda yansıtabilen az şarkıdan biri.
Klibi, şarkının ruhunu besler tarz; renkli, hareketli ve ilgi çekiciydi. Esmer bir hanım ve Serdar Ortaç görselliğiyle kalpleri fethetti. Öte yandan, Serdar Ortaç'ın kostümleri ve saçları da apayrı birer başlıktı. Ortaç'ın aşkı, klipte hanımefendiye göbek açtıracak cinsten bir aşktı.

Renkli televizyon kavramıyla tanıştığından beri televizyonun tüm RGB değerlerini sona getirip kullanan Türk milletine o dönemde verilebilecek en iyi hediye, cıvıl cıvıl bir klipti ve Karabiberim de bu anlamda döneminin en hareketli kliplerindendi.
Klibin her anı gerçek bir görsel şölen olduğu için, Türkiye'nin tamamında Karabiberim bir anda büyük bir trend haline geldi. Kariyerine bu kadar yüksekten başlayan bir müzisyen için işleri daha sonra zorlaştıracak bir popülerliği beraberinde getirse de Serdar Ortaç bunun altından pekala iyi bir şekilde kalktı.