Sapyoseksüel Olduğunu Fark Eden Hülya Avşar'a Arif Verimli Teşhisi Koydu

Magazin son dakika haberine göre Hülya Avşar'ın geçtiğimiz gün yaptığı "Ben sapyoseksüelim. Zeka benim için büyük bir güç" açıklaması olay olmuştu. Müge Anlı'nın programıyla tanınan Arif Verimli, sosyal medyadan Avşar'a gönderme yaptı.

Eklenme Tarihi: 14 Mart 2021

Masumiyet dizisiyle ekranlara dönen Hülya Avşar, önceki gün yaptığı açıklamayla gündem oldu. Avşar, "Güçlü kadın olmak güzel, ancak erkek benden güçlü olmazsa dövesim geliyor. Erkeğin benden akıllı olmasını isterim, ben sapyoseksüelim yani zeki erkeğe bayılırım. Zeka benim için büyük güç. Bunları bir araya getirecek birisi varsa, hemen bana haber verin" dedi.

Sapyoseksüel olduğunu açıklayan Avşar'a kısa süre önce Müge Anlı'nın programından ayrılan Arif Verimli'den bomba bir gönderme geldi.

Psikiyatrist Verimli açıklamasında "Sapyoseksüel kadınlar kusura bakmasın ama o erkekler zaten zamanında doğru kadını bulmuşlardır. Çünkü zeka büyük bir güçtür" dedi. Verimli, bazı takipçilerinin yorumlarına da yanıt vermeyi ihmal etmedi.

SAPYOSEKSÜEL NEDİR?

Akıllı veya zeki sözcüğünün Latincesi olan 'sapien' ile 'sexualis' kelimelerinin birleşmesinden oluşan 'Sapyoseksüel'; dış görünüş ve fiziksel görünümden önce zeka, entelektüel seviye ve kültür düzeyi gibi özelliklerden etkilenen insanları tanımlamak için kullanılır. Zekâ ve zihinsel fonksiyonları, fiziksel özelliklerden daha önemli bir cinsel çekim aracı olarak gören kişilere denir.