Dans Eden Hande Sarıoğlu'nu Hedef Alan Hıncal Uluç'a Geçmişi Hatırlatıldı

Medyafaresi.com özel haber- Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç'un oryantal videosu yüzünden Habertürk'te işine son verilen Hande Sarıoğlu için yaptığı yorum sosyal medyada büyük tepki aldı.

Eklenme Tarihi: 20 Şubat 2021

Cemre Durmuş / medyafaresi.com editörü

Hıncal Uluç'un Hande Sarıoğlu hakkında "Tık Almak İçin Oryantal Yapan Haberciye Ne kadar Güvenirsiniz?" sorusuna gelen cevaplar sosyal medyayı salladı.

Hande Sarıoğlu konusunda, "Doğrudur, herkesin olduğu gibi, her kadının da istediği, eğlendiği halini videoya çekip, sosyal medyaya koyma hakkı vardır.

Ama "Kime ne" sorusu pek doğru değildir. Hande haber spikeri.. Siz hangi spikerin, benzeri bir eylemini sosyal medyaya koyduğunu duydunuz, dünyada?. Haber, habercinin, yani sunucunun kimliği ile eş değerlidir. Haberin güvenirliği, sunucunun güvenirliği, haberin saygınlığı, sunucunun saygınlığı ile paralel gider.." diye yazdı.

Sözlerine "Peki tık, beğeni ve takipçi için özel hayatını kullanan bir haber sunucusuna ne derece güvenirsiniz?. Jestleri ve mimiklerini haberlerine katan bir ünlü spikerin sonunu biliyorsunuz.. Yarın bu da, okuduğu haberleri o yolda seçer ve kullanırsa..
Haberci, içinize şüphe düşürdüğü an, artık o alanda kalamaz.." şeklinde devam eden Uluç, sosyal medyada tepkilerin odağı oldu.

Hande Sarıoğlu'nun konu olan videosu:

Bu yazı ardından akıllara Hıncal Uluç'un aslında nasıl bir ahlak abidesi olduğunu hatırlattı