Haluk Levent: Sandıktan çıkan sonuca saygı duymalıyız

Anadolu rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent, GÜNAYDIN'a konuştu. Muhalif kimliğiyle bilinen Haluk Levent, 24 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili de yorum yaptı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve parlamentoda görev yapacak tüm vekilleri kutladı.

Eklenme Tarihi: 02 Temmuz 2018

Yardım kampanyalarında ilk sırayı alan ve kuduğu AHBAP derneğiyle herkesin gönlünde taht kuran Anadolu rock müziğinin sevilen ismi Haluk Levent, GÜNAYDIN'a konuştu. Muhalif kimliğiyle bilinen Haluk Levent, 24 Haziran seçim sonuçlarıyla ilgili de yorum yaptı, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve parlamentoda görev yapacak tüm vekilleri kutladı. İşte Haluk Levent'in gündeme ilişkin sözleri...

''DARBELERE DURULMASI GEREKTİĞİNİ İLK BEN YAZDIM''

Ben her dönem muhalif olan ve iktidara kim gelirse gelsin, ister sağ, ister sol; her zaman eleştirilerimi açıkça yapan biriyim. 15 Temmuz gecesi tanklar sokağa çıktığı zaman sosyal medyadan bu darbe girişimine sert biçimde tepki gösterdim. Twitter hesabından, tanklara ve darbelere karşı durulması gerektiğini ilk yazan isim oldum. Bunu yazdığım için bu darbe girişiminin ülkeye fayda sağlayacağını düşünen kesimlerden de eleştiri almıştım. 15 Temmuz darbe girişimine tabii ki tüm gücümle karşı olurum, oldum da zaten.

''ÇIKAN SONUCA SAYGI DUYMALIYIZ''

Polise, yargıya, askere yuvalanmış FETÖ terör örgütünün giriştiği bu darbe girişimi eğer başarılı olsaydı, ülkemiz geriye döndürülemez bir noktaya giderdi. 15 Temmuz darbe girişimine başkaldırmış bir insanım; halkın seçtiğini ancak halkın iradesi görevden alır. 24 Haziran'da sandıktan çıkan sonuca hepimiz saygı duymalıyız. Halkımızın takdirini anlamalı, ne söylediğini iyi dinlemeliyiz. Sayın Cumhurbaşkanı'nı ve parlamentoda bu dönem görev yapacak tüm vekilleri kutluyorum.

''HAKSIZLIKLARA BAŞKALDIRMIŞ BİRİYİM''

Yeni dönemde, seçim vaatlerinin yerine getirilmesini bekliyorum. Hepimiz aynı gemideyiz ve bu ülke hepimizin, bunu unutmayalım. Ülkemizin ortak geleceği için birbirimize kardeşçe, saygı duyarak yaklaşmalıyız. Siyasi aktörlerin de buna katkı sağlayacak bir üslup kullanmasını diliyorum. Her dönem haksızlıklara da başkaldırmış biriyim.