Haftalık 9.5 milyon liraya Bodrum tatili!

Rus milyarder Igor Krutoy, Maltese Falcon adlı mega yatla Bodrum’a demirledi. Rusya Devlet Başkanı Putin’in arkadaşı ve destekçisi olan Krutoy, mega yata haftada 9.5 milyon TL kira ödüyor.

Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2019

Dünyanın en görkemli yatları arasında ilk sıralarda yer alan 75 milyon dolar değerindeki Maltese Falcon, Fethiye'den sonra Bodrum'a demir attı. İlk karbon fiber yelkenli olarak nitelendirilen Maltese Falcon yatında Rus müzisyen ve iş adamı Igor Krutoy ailesiyle tatil yapıyor.

Putin'in 2018 seçim kampanyasının ünlü bir temsilcisi olan ve müziği için Rus hükümetinden devlet onurları alan Krutoy, eşi ve kızlarıyla çıktığı tatil için Maltese Falcon'ın kirası, mürettabat ve diğer giderler olmak üzere haftalık 9.5 milyon TL ödedi.

Sabah'tan Evren Abdullahoğlu'nun haberine göre; İçinde bulunan su sporları eğitim alanında eğitmenlerin de görev aldığı yatın yelken alanı, bir futbol sahası büyüklüğünde.

88 metre uzunluğunda, 12.5 metre genişliğindeki yatta bir spor salonu, masaj odası ve SPA yer alıyor. Güvertesinde jakuzi, ayrıca açık hava sineması ve bar da bulunuyor.