Güzellik kraliçesi çeteci çıktı: Hapis cezam onansın

The Queen of Eurasia yarışması birincisi Sibel Demiralp, işadamlarına tuzak kuran bir çeteye üye olmaktan 12 yıl 8 ay hapis cezası aldı. Tutuklu kraliçe, “Hapis cezam onansın” diye başvuru yaptı.

Eklenme Tarihi: 31 Mart 2019

İş adamlarının silah zoruyla çıplak fotoğraflarını çekip tehdit eden 4 çete üyesinden biri güzellik kraliçesi seçilen Sibel Demiralp çıktı. İstanbul ve Adana'da üyesi bulunan çeteciler, zengin işadamlarını günü birlik tuttukları evlerde kahvaltı ve yemek yemeğe çağırıp, silah zoruyla çıplak fotoğraflarını çekip şantaj yaptı. Sibel Demiralp, uzun zamandan beri cezaevinde tutuklu.

ÇIPLAK FOTOĞRAFLARINI ÇEKİP ŞANTAJ YAPMIŞ

İşadamı H.F.; bir mekanda tanıştığı Sibel Demiralp'in kendisini eve davet ettiğini, burada darp edilip çıplak fotoğraflarının çekildiğini belirterek şikayetçi oldu. Demiralp ve üç çete üyesi; nitelikli yağma, alıkoyma ve kredi kartının kötüye kullanılması suçlarından İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

Mahkemede gözyaşları içinde "Pişmanım' diyen 23 yaşındaki manken; diğer çete üyeleriyle birlikte 12 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Sabah'ın haberine göre; Üç çete üyesi, İstinaf Mahkemesi'ne başvurarak haklarındaki hapis cezasına itiraz etti. Demiralp ise ilginç bir hamlede bulunup "Verilen hapis cezası onansın ve kesinleşme şerhi tarafıma bildirilsin" diyerek mahkemeye başvurdu. İş adamlarının korkulu rüyası olan çeteye İstanbul polisi tarafından operasyon düzenlendi. Çıkan haberlere göre, yakalanan ve mahkemece tutuklanan 2'si manken 4 çete üyesinden biri, The Queen of Eurosiya Güzellik Yarışması'nı kazanan ilk Türk kızı olan ve geçtiğimiz mart ayında düzenlenen "Fashion Week" defilesine hazırlanırken kalp krizi geçiren Sibel Demiralp olduğu anlaşıldı.

Takibe alınan manken Sibel Demiralp'le kendisi gibi çeteyle hareket edip, Hasan F.'nin gasp ve şantaja uğradığı evi tuttuğu belirlenen Merve Ekşi isimli manken de yakalanarak gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2'si kadın 4 çete üyesi suçlarını itiraf ederken, kendilerini suça çetenin firari elebaşı Şükrü K. İle kardeşi Erkan K.'nin zorladığını ve geçtiğimiz 4 ay içerisinde aynı yöntemlerle 3 işadamına daha aynı tuzağı kurduklarını söyledikleri öğrenildi. 4 çete üyesi sevk edildikleri İstanbul Adliyesi'nde tutuklanarak cezaevine konuldu.