Güzel Oyuncu Kate Winslet'ın Başarılarla Dolu Hikayesi

Craig Zobel’in yönettiği “Mare of Easttown” adlı dizide rol alan İngiliz oyuncu Kate Winslet gündemden düşmek bilmiyor. İşte hayatının pek çok döneminde başarılara imza atan Winslet'ın hayatının dönüm noktaları...

Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2021

Bein Connect ve Digitürk üzerinden izlenebilen “Mare of Easttown” Pennsylvania’nın küçük bir kasabasında polis dedektifi olarak görev yapan Mare Sheehan’ın dünyasına götürüyor izleyiciyi. Bir yıldır kayıp olan bir genç kızın ölü ya da diri bir türlü bulunamamış olmasının verdiği kasvetli havayla damgalanmış Easttown adlı kasabada şimdi de başka bir genç kızın cesedi bulunmuştur ve olayı çözmek de Mare’e düşecektir.

Herkesin birbirini tanıdığı kasabada asık suratı ve elinden düşürmediği elektronik sigarasıyla sorular sormaya başlar Mare... 7 bölümlük dizinin ilk beş bölümünü geride bıraktık bile ve kasabayı dehşete boğan olaylar zincirinin çözülmesine belki çok kalmadı ama kariyerinin unutulmaz performanslarından birini sergileyen Kate Winslet’ın canlandırdığı Mare’in kendi geçmişi ve ailesiyle olan hesaplaşması dizinin asıl duygusal merkezini oluşturuyor şüphesiz.

SANDVİÇ YAPAN KIZ
Daha önce defalarca anlattı, oyuncu olmayı kafasına koyduktan sonra 16 yaşında okulu bırakmış Kate Winslet. “Seçmelere katılmak için Londra’ya gidip gelmek gerekiyordu ve bunun için de para kazanmalıydım” diyor. “Bir şarküteride çalışıyordum. Sonra ilk kez bir sinema filmi için seçmelere katıldım ve birkaç kez o filmin görüşmelerine çağrıldım. Bir gün şarküteride sandviç yaparken telefon çaldı ve ben o çalan telefonun benim için olduğunu hissettim nedense. Elimdeki hindi sandvici yarım bırakıp içeri koştum. Rolü almıştım.” Anlattığı hikâye henüz 17 yaşında başrol üstleneceği “Heavenly Creatures” filmine dair bir anı ve filmin yönetmeni de Peter Jackson adlı bir Yeni Zelandalı.

Birkaç yıl içinde Peter Jackson dünyanın en büyük film serilerinden biri olan “The Lord of The Rings” i çekecek, Kate Winslet ise daha da kısa bir süre içinde sinema tarihinin en büyük gişe hasılatını yapan filmde başrol oynayacaktı. Şanslı bir başlangıçtı ve bu şans bir süre daha peşini bırakmayacaktı.