Genç kızdan ilginç karar! Daha güçlüyüm diyerek vücut kıllarını almayı bıraktı

Günümüz güzellik dayatmasına karşı çıkan 19 yaşındaki Macey Duff, kendini daha güçlü hissettiğini söyleyerek vücut kıllarını almayı bıraktı.

Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2020

Günümüz toplumunda güzellik standartları her geçen gün değişmeye devam ediyor. "Her zaman bakımlı ve güzel olmasın!" gibi baskılar kuran bu algılar birçok kadını değişikliğe zorlasa da bu dayatmaya direnenler de yok değil.

Toplumun dayattığı güzellik standartlarına karşı çıkan ve vücut kıllarını almayı bırakan Macey Duff, yeni görüntüsüyle oldukça mutlu görünüyor. Görenlerin her ne kadar midesi bulansa da genç kız almadığı vücut tüylerinin sergilediği fotoğraflarını paylaşmaktan da çekinmiyor.

Aslen Nevadalı olan 19 yaşındaki Macey Duff, henüz 10 yaşındayken toplum baskısına dayanamayarak vücut kıllarını almaya başladı. "Yaklaşık 10 yaşındayken vücut kıllarımı almaya başladım. Neden mi? Çünkü etrafımdaki tüm kadınlar bunu yapıyordu, bana da bunu yapmam gerektiği öğretildi." diyen Macey Duff, yaklaşık 6 yılını vücut kıllarından utanarak geçirdi.

2016 yılında Hawaii'ye taşınan Macey'nin vücut kılları hakkındaki düşünceleri birden bire değişti. Duff, "Vücudumda en ufak bir kıl gördüğümde hemen tıraş ediyordum. İnsanların koltuk altıma, bacaklarıma ya da bikini bölgeme bakma ihtimali beni geriyordu. Kendimi olduğum gibi kabul etmekte büyük problemler yaşıyordum. Vücudumu tıraş edip cildimi tahriş ettikçe kendime ve toplumun getirdiği zorunluluklara kızıyordum. Olmak istediğim kişi bu değildi" dedi.