Gazapizm'in yıllarca psikolojik tedavi görüp albüm çıkardığını duyan şoke oluyor

Türkiye'nin en çok sevdiği rapçilerden Gazapizm'in, çocukluk döneminde yaşadığı ağır depresyon sonrası kliniğe yattığını biliyor muydunuz? İşte şimdi milyonlarca hayranı olan Gazapizm'in bilinmeyenleri...

Eklenme Tarihi: 20 Şubat 2020

Rap dünyasında büyük bir tanınırlığa sahip olan gerçek adı Anıl Acar olan Gazapizm'e, 2009 yılında klinik majör depresyon tanısı konuluyor ve tedavi görüyor. Tedavi gördüğü dönemde de şarkılar yazan Anıl Acar, 2009 senesinin ortalarında adını hastalığından alan Majör Depresyon albümünü satışa sundu ve beklenen rakamların çok üstünde sattı.

Gazapizm yaşadığı psikolojik rahatsızlık için şunları söyledi, "Hastane süreçlerinde, tedavi görürken şarkı sözleri yazıyordum. Antidepresanlar kullanıyordum. O kadar hissizlik içerisinde bir şey yazmak öyle zordu ki. Sonra ilaçları bıraktım. Çünkü ilaçların iyi gelmediğini düşünüyordum. 'Hop herkese aynı ilacı ver, pat iyileş' böyle bir tedavi süreci yok. Psikoloji böyle tekdüze bir şey olmayabilir diye düşündüm. Ben de psikoloji okumaya başladım. O süreçte de bir albüm kaydettim ve yayınladım."

"Beynimin bir kimyası eksik olabilir o ilaçla onu dengeleyebilirsin ama o ilacı bıraktığında tekrar aynı seviyede olacaksın"

Tedavi sonrası 'Majör Depresyon' albümünü çıkardı ve beklenenin üzerinde bir satış yaparak öne çıktı.