Game of Thrones’un 3 oyuncusu Emmy’e kendisi başvurmuş!

32 adaylıkla Emmy Ödülleri'nde rekora koşan Game of Thrones dizisinde, üç oyuncunun başvurucu ücreti olan 225 doları kendileri ödeyerek adaylık için müracaat ettikleri ortaya çıktı.

Eklenme Tarihi: 19 Temmuz 2019

Geçtiğimiz günlerde 71. Emmy Ödülleri için adaylıklar açıklandı. Her törende olduğu gibi bazı yapımlar öne çıkmıştı. Bunlardan birisi de elbette final sezonuyla ekranlara veda eden Game of Thrones oldu. Dizi tam 32 adaylık kazandı. Son sezonuyla eleştirilen yapımın bu kadar fazla adaylık alması sosyal medyada oldukça konuşulmuştu. Şimdiyse bu adaylıklarla ilgili yeni bir haber geldi.

71. Emmy Ödülleri için adaylık kazanan Game of Thrones dizisinin üç oyuncusu Gwendoline Christie (Brienne), Alfie Allen (Theon Greyjoy) ve Carice van Houten (Melisandre)’in Emmy’ye HBO kanalı tarafından aday gösterilmeyip kendilerinin bizzat başvurduğu ortaya çıktı. Dizinin hayranları, sosyal medyada HBO’ya tepki gösterdi.

Game of Thrones’un üç yıldızı Gwendoline Christie, Alfie Allen ve Carice van Houten’in, 71. Emmy Ödülleri için kendilerinin adaylık başvurusu yaptığı ortaya çıktı.

Christie, drama dalında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu; Allen, aynı dalda En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve Van Houten de En İyi Konuk Oyuncu adayları arasındaki yerlerini aldı.