Erkeklerin yatakta sık yaptığı hatalar!

Yatakta hata yaptığını kabul etmek hem erkek hem de kadın için zor bir tabu. Bu kabulün kadınlar için de zor oluduğu bilinse de sanırım erkekler bunu kabul etmekte biraz daha güçlük çekiyorlar. Rookka. com bu hataları şöyle sıralamış...

Eklenme Tarihi: 06 Ağustos 2019

1. Ön sevişmeyi ihmal etmek

Ön sevişme kavramı yapılan araştırmalar sonucu yeni yetişen nesilde daha sık kullanılmakta. Yani kısacası çoğu erkek bırakın ön sevişmeyi partnerine güzel sözler söyleyip iltifat etmeyi bile kılıbıklık olarak görüyor. Hayır efendim, kılıbıklıkla bunun hiçbir ilgisi yok. İltifat edin, öpün, dokunun, partnerinizle konuşun, koklayın partnerinizin rahatlaması için ona fırsat verin ve yardımcı olun. Onun hoşuna gidin emin olun ki bu, daha kaliteli bir cinsel hayat yaşamanıza yardımcı olacaktır. Uzmanlar tarafından olması gereken bir ön sevişmenin çiftler için 25-30 dakikadır. Böylece partneriniz size kendini tamamen bırakacak ve daha duygusal bir ortamda cinsel birleşim gerçekleşecektir.

2. Sürekli konuşmayın

Şimdi siz de haklısınız; konuşacak mısınız yoksa susacak mısınız? Her şeyi yeteri kadar yaptığınızda emin olun hiçbir sorun kalmayacak. Birçok kadın için orgazm olmak zor bir süreç ve bu aşamada da konsantre olmak, odaklanmak isteyebilirler o yüzden sürekli konuşmanız yaptığınız hatalardan biri. Konuşun ama yeteri kadar. Ayrıca kısık ve çekici bir ses tonuyla konuşmak da cinsel hayatınızın kalitesi için çok önemli. Ses tonunuzla partnerinizi tahrik etmeniz ona daha da zevk verecektir. Yani konuşun dediğimiz kısımda da öyle maçtaymış gibi bağıra bağıra konuşmayın. Olayın bir çekiciliğinin olması partnerinizi çok daha memnun edecektir.

3. Sadece cinsel birleşime odaklanmak

Bir kadın için orgazm olmanın çeşitli yolları vardır. Yani sadece cinsel birleşim sırasında orgazm olmaz kadın. Ona dokunun, öpün, size dokunmasına imkan verin. Böylece kendini daha çok size bırakacak ve duygusal olarak da orgazma ulaşacaktır. Onu öpmeniz sizdeki sevginin ona geçmesini sağlayacaktır ve siz de biliyorsunuz ki bir kadın için sevilmek çok ama çok önemli. Hem kendini iyi hisseder hem de size kendinizi iyi hissettirir.

4. Partnerin isteklerini göz ardı etmek

İşinizde patron olabilirsiniz buna diyecek hiçbir sözümüz yok fakat ne yazık ki yatakta patron siz değilsiniz. Yataktaki patron partneriniz de değil. Yataktaki tek patron aşk. Durum böyleyken de cinsel ilişki sırasında sadece ama sadece kendi istekleriniz doğrultusunda hareket etmek yapacağınız en büyük hatalardan biri. Bu resmen bencillik. Partnerinizin de bu cinsel ilişkide yer aldığını unutmayın. Onun da istekleri olacaktır, bunlara mutlaka kulak asın. Sizin istediğinizin yapılması nasılsa hoşunuza gidiyorsa onun isteklerinin yapılması da kendisini iyi hissetmesine yardımcı olacaktır ve cinsel ilişkinizden daha fazla tatmin olmanızı sağlayacaktır.