En yakın arkadaşının nişanlısı tarafından tecavüze uğradı!

Peterborough'ta yaşayan 23 yaşındaki Katerina Hallsworth, en iyi arkadaşının nişanlısı tarafından tecavüze uğradı. Genç kadın olayın ardından uzun süre psikolojik tedavi gördü. Yaşadıklarını şöyle anlatıyor... Medyafaresi / Dış Haberler

Eklenme Tarihi: 12 Temmuz 2019

23 yaşındaki Katerina Hallsworth, Aralık 2015'te arkadaşı Sarah ile birlikte yatakta uyuya kaldıktan sonra saldırıya uğradı. Sarah'ın nişanlısı Lee Holland ona tecavüz etti. Holland bir yıl sonra Katerina'ya tecavüz etmekten mahkum edildi ve altı yıl hapis cezasına çarptırıldı. Uzun süre bu kötü olayın etkisinden kurtulamayan Katerina, kendisi gibi cinsel saldırıya uğramış kadınlara yardım etmek umuduyla tecavüzle ilgili konuşmak konusunda cesaretini topladı.

Çalışmayan bir anne olan Katerina, yaşadıklarını şöyle anlatıyor: “O gece hayatımı tamamen değiştirdi, o olaydan sonra kabuslar görüyor ve acı çekiyordum. Şimdi, ise benimle aynı şeyleri yaşayan başka kadınlara yardım etmek istiyorum ve tünelin sonunda ışık olduğunu bilmelerini istiyorum. ”

Katerina, Sarah ile 2014'te kolejde tanıştığını ve iyi arkadaş olduklarını söylüyor ve ekliyor. "Sarah ve ben çok yakındık. Üniversiteden sonra birbirimizin evine gider ve film izlerdik. Nişanlısı yaklaşık 18 aydır onunlaydı ama ben onunla sadece üç kez görüşmüştüm. Birbirimize sadece selam vermiştik."

Birlikte pijama partisi yapacakları gün Katerina Sarah'ya gitmeden önce fazla alkol alıyor ve fazlasıyla sarhoş oluyor. Eve gittiklerinde mide bulantısı sebebiyle uzun süre banyoda yarı baygın bir şekilde zaman geçiriyor.

Neredeyse 3 saat kadar sonra Katerina Sarah'nın yardımıyla banyodan çıkıyor ve yatağa uzanıyor. Uyuya kalan Katerina bir süre sonra üzerinde bir ağırlıkla uyanıyor ve Lee tarafından tecavüze uğradığını fark ediyor. Uyandığını fark eden Lee kalkıp diğer odaya gidiyor. Tüm bunlar olurken Sarah ise Katerina'nın yanında uyuyor.