En Güzel Kandil Mesajları: Kadir Gecesi'nin Önemi Nedir?

Evlerde geçirilen pandemi günlerinde kısa - uzun ve anlamlı Kadir Gecesi mesajları ve sözleri, eşe, dosta, akrabaya SMS ile göndermek ve sosyal medyada paylaşılmak üzere sorgulanıyor.

Eklenme Tarihi: 08 Mayıs 2021

Kadir Gecesi mesajları ve Kadir Gecesi görsellerini derledik. Kadir Gecesi mesajları ve sözleri, bu yıl 8 Mayıs'ta idrak edilen Kadir Gecesi'nde en çok araştırılan konulardan biri oldu. Covid-19 tedbirleri nedeniyle buruk geçen Kadir Gecesi'nde uzakta olan sevdiklerine Kadir Gecesi dileklerini iletmek isteyenler, Kadir Gecesi mesajlarından faydalanıyor. İşte anneye, eşe, sevgiliye veya kayınvalideye gönderilebilecek Kadir Gecesi mesajları...

Bugün Milyonlarca Müslüman Kadir Gecesi günü heyecanını yaşıyorlar.Kadir Gecesi mesajları geleneği her yıl olduğu gibi bu yıl da devam ediyor. Dua ve ayet içeren Kandil mesajlarını bir araya getirdik sizler de Kandil mesajlarından birini seçerek, sevdiklerinize bu Kadir Gecesi'nde de unutmadığınızı gösterebilirsiniz.

KADİR GECESİ MESAJLARI
Dua et; Belki de bütün umutların avuç içlerinde ki o dua da saklıdır... Kadir geceniz mübarek olsun...

"Ben Allah'tan isterim. Verirse yüceliğidir, vermezse imtihanımdır." Kadir gecemiz mübarek olsun.

Duaların kabul edileceği bu gecede, gönülden el açmak dileğiyle. Cümleten Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Kadrini bilenlerden olmak dileğiyle... Kadir Gecemiz mübarek olsun.

“Allah’ım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affeyle!”Kadir Gecemiz Mübarek Olsun. #KadirGecesi

Mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Allah tuttuğumuz oruçları ve ibadetlerimizi kabul etsin. Manen büyük bir ikramın olacağı Kadir Gecemizi dolu dolu yaşamayı nasip etsin.

"Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. [Kadir Sûresi, 3] ’Ve, Vakit O gecedir ki; Tüm geceler O’na hayran’ Kadrini bilenlerden olmak dileğiyle... Cumamız ve Gecemiz mübarek olsun.

Ya rab bu gece hürmetine ana babamızı ve tüm inanan müminleri bağışlaYa rab bizleri öyle güçlü ve öyle kavi kılki boynunu eğdirmediğimiz kafir başını sivazlamadigimiz mazlum kalmasınSen dualarımızı işiten ve kabul edensin dualarımızı kabul eyle..

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Kadir Geceniz mübarek olsun..

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kadir Geceniz mübarek olsun..

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç. Bugün günahlardan olabildiğince kaç. Bugün en gizli incilerini onun için saç. Kadir Geceniz mübarek olsun.

"Sizin Ramazan-ı Şerif'te makbul dualarınızı, hem inşâallah hakkınızda bin ay kadar meyvedar Leyle-i Kadrinizi, hem saadeti bayramınızı, hem çok kıymettar hizmetinizi bütün ruh-u canımızla tebrik ve tes'id ederiz."

Bin aydan hayırlı olan, Yüce Rabbimizin rahmet ve nur bahşettiği #KadirGecesi Tüm islam alemine hayırlar vesile etsin. İnşallah.

Allahım bizi namazsız, rükûsuz ve secdesiz bırakma. İbadetten ve namazdan soğutma. Namazı yük olarak gösterme. Namazdan zevk almayı nasip eyle.