Emmy ve Altın Küre Ödüllü Bruce Willis 66 Yaşında

Bruce Willis 19 Mart 2021 itibariye 66. doğum gününü kutluyor. İşte 66. yaşına özel, unutulmaz Bruce Willes'in başrol Olduğu dizi ve filmler

Eklenme Tarihi: 19 Mart 2021

Bruce Willis, 19 Mayıs 1855 tarihinde Almanya'nın Ider Oberstein kentinde doğdu. İlk sinema deneyimini 1980 yılında vizyona giren The First Deadly Sin filmiyle yaşadı.

Mavi Ay dizisi ve Zor Ölüm serisiyle dünya çapında ünlenen Bruce Wills, birçok sinema filminin de yapımcılığını üstlendi. Alman asıllı Amerikalı aktörün kazandığı ödüllerden bazıları şunlardır: Hasty Pudding Yılın Oyuncusu Ödülü, Altın Kamera Ödülü ve Altın Küre En İyi Erkek Oyuncu Ödülü.
Iste bizim seçtiğimiz en iyi Bruce willis filmleri

1- Pulp Fiction / Ucuz Roman:
Imdb Puanı: 8.9
Bruce Willis'in boksör Butch Coolidge karakterine hayat verdiği Pulp Fiction, 1994 yılında gösterime girdi. Dünya genelinde yaklaşık 250 milyon dolar gişe hasılatı elde eden filmi 90'lı yılların en çok izlenen sinema filmlerinden biri oldu. Quentin Tarantino imzası taşıyan yapım, En İyi Özgün Senaryo Oscar'ı başta olmak üzere birçok ödül kazandı.

2- Die Hard / Zor Ölüm
Imdb Puanı: 8.8
Toplam 4 filmden oluşan Die Hard serisinin ilk filmi 1988 yılında gösterime girdi. Polisiye- Aksiyon türündeki yapım Imdb Top 250 listesinin 125. sırasında yer alıyor. Filmde eşini ve iş arkadaşlarını teröristlerin elinden kurtarmaya çalışan bir polisin yaşadıkları anlatılıyor.

Bruce Wills ile birlikte oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler: Alan Rickman, Alexander Godunov, Bonnie Bedelia ve William Atherton