Birbirlerine Zincirlenip Dünyayı Şoka Soktular

Yalnızca Ukrayna basınının değil, dünya medyasının da ilgi odağı haline gelen bir çiftin aldığı karar, dünyada şok etkisi yarattı.

Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2021

Ukraynalı genç bir çift, birbirlerine olan aşklarını ve ilişkilerini test etmek için alışılmadık bir yöntem seçti. Ukrayna basınının yanı sıra dünya medyasının da ilgi odağı haline gelen çiftin bu hareketi, dünyada şok etkisi yarattı.

Ukraynalı çift, kendilerini üç ay boyunca birbirlerine zincirlemeye karar verdi. Alexander ve Viktoria, başkent Kiev'deki Unity heykelinin yakınında kendilerini birbirlerine zincirlemk için Sevgililer Günü'nü seçti.

Çiftin şaşırtıcı deneyini denetleyen, Ukrayna'nın ulusal rekor kayıt yetkilisi Vitaly Zorin, "Aşık çiftin avuç içleri sadece birkaç santimetre uzakta" ifadelerini kullandı.

Yetkililer, koronavirüs salgını sırasında kendi tecritlerine başlamadan önce Alexander ve Viktoria'nın 'aklı başında' olduklarını doğruladı. Birçok kişinin karşı çıkacağı deneyle ilgili açıklamalarda bulunan Alexander, "Bir rekor denemesindeyiz" dedi.