Dünyanın en güzel mankeni Iman Casablanca'dan Türk erkekleri itirafı

Dünyanın en güzel mankeni seçilen Iman Casablanca, Kanal D'nin sevilen programı 2. Sayfa programında Müge ve Gülşen'in sorularını yanıtladı.

Eklenme Tarihi: 13 Aralık 2018

Olağanüstü Türkçesiyle dikkat çeken Faslı manken Iman Casablanca, hakkındaki merak edilenleri anlatı. Türkan Şoray'a hayran olduğunu belirten Casablanca'nın Türk erkekleri hakkındaki itirafı ise çok konuşuldu. İşte Ünlü mankenin açıklamalarından öne çıkanlar;

- Ben burada oyunculuk yapmak istiyorum. Her ülkede çok önemli diksiyona hâkim olmak. Gençler çok ilgilenmiyorlar bu konuyla. 'Yakışıklıyım, güzel yeter' diyorlar. Ben iki yıldır Türkçe dersi alıyorum. Önce kendim öğrendim sonra da ders almaya başladım. Türk dizilerini izliyordum alt yazılı sonra dilimi geliştirmeye başladım.

- Anlamadığım herhangi bir cümleyi not alıyordum. Araştırıp buluyordum. Bana 'aksanlı konuş daha iyi olur' diyorlar, ama ben şirin olmak istemiyorum. Ben yabancı olarak çıkmak istemiyorum.

- Ailemden herhangi biri Türk kökenli değil ama ben Türkçeyi seviyorum. Dört dil biliyorum. Arapça, Fransızca, Türkçe ve Farsça... Ben bir Arap kadını olarak, en sevdiğim dizi 'Kadın' öyle bir dizide rol almak isterim. Yanımda kim rol alıyor değil de ne mesaj veriyorum o önemli benim için.