Dünyaca ünlü modacı Kenzo koronavirüsten hayatını kaybetti

Medyafaresi.com Dış Haberler: 81 yaşındaki dünyaca ünlü Japon Tasarımcı ve Kenzo markasının yaratıcısı Kenzo Takada, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Eklenme Tarihi: 04 Ekim 2020

81 yaşındaki dünyaca ünlü Japon Tasarımcı ve Kenzo markasının yaratıcısı Kenzo Takada, koronavirüs nedeniyle vefat etti.

Paris'te yaşayan Kenzo'nun vefatıyle ilgili bir sözcü açıklama yaptı. Sözcü, " Kenzo, 4 Ekim 2020 Pazar günü Neuilly-sur-Seine'deki Amerikan Hastanesinde vefat etti" dedi.

Ünlü Japon moda tasarımcısı Kenzo Takada, 2019 yılında da Bodrum'a gelerek burada mavi tura çıkmıştı.

Kenzo Takada, 1939 Japonya doğumlu bir moda tasarımcısıydı. Takada, son derece rekabetçi Paris moda sahnesinde öne çıkan ilk Japon tasarımcıydı. İlk büyük çıkışını Elle tasarımlarından birini Haziran 1970'te kapağında yayınladığında aldı.

Beyonce ve Rihanna gibi çok sayıda ünlüyü giydiriyordu. Ekim 1976'da Kenzo, en önemli mağazası Kenzo'yu Place des Victoires'da açtı. Hazır giyim kıyafetlerden tutun, cilt bakım ürünleri ve parfümlere kadar geniş bir yelpazesi olan Kenzo, doğu esintilerini en zarif şekilde tanıtan bir marka. (medyafaresi.com/Dış Haberler)