Doktorlar bikini giymemeli sözlerine böyle cevap verdi

Dünyanın en dövmeli doktoru olarak bilinen Dr. Sarah Gray, sağlık endüstrisindeki cinsiyetçiliği yerden yere vurdu. Jane, erkeklerin kendisine ne giymesi gerektiğini söyleme cüretine karşı çıkıyor.

Eklenme Tarihi: 29 Temmuz 2020

Dünyanın en dövmeli doktoru, Journal of Vascular Surgery adlı bilimsel dergide yayınlanan tartışmalı araştırmayı yerden yere vurdu.

Dr. Sarah Gray, kadın sağlık personelinin mayo, bikini ve gösterişli giysilerle görünmesinin uygunsuz olduğunu iddia eden araştırmaya karşı çıkıyor. Jane, bu iddiayı sosyal medyada ağır bir şekilde eleştirdi.

Dr. Sarah Gray Instagram’daki 100 bin takipçisiyle paylaştığı mesajında;

“Önemli haber! Kadın doktorlar canları ne isterse onu giyebilir. Kadın cerrahlar, doktorlar, hemşireler ve tüm sağlık personeli olarak biz bikini, elbise veya doktor önlüğü giyebiliriz. Giydiğimiz, sunduğumuz sağlık hizmetinin kalitesini değiştirmez. Bizler, boş zamanlarımızda canımızın istediğini giyebilir ve bunu yaparken hala hayatlarınızı kurtarabiliriz” dedi.

Dr. Sarah Gray sağlık alanında cinsiyetçiliğin hala var olduğunu; ancak bu tavrın kendisini durdurmayacağını söyledi. Avustralyalı doktor, araştırmayı protesto eden kadın sağlık profesyonelleriyle birlikte bikinili fotoğraflarını paylaşarak, diğer kadın doktorlara da aynısını yapmaları için çağrıda bulundu.