Damla Yaman Açıkladı: DMA Protokolü Yüzdeki Kırışıklıkları Nasıl Gideriyor?

Uzman Medikal Estetisyen Damla Yaman kadınların ve erkeklerin önemli sorunlarından yüzdeki ve ciltteki sarkmaları, kırışıklıkları gidermede yeni teknikleri anlattı.

Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2021

İŞTE DAMLA YAMAN'IN AÇIKLAMALARI.. VİDEO
Damla Yaman / Uzman Medikal Estetisyen

DMA Protokolü Nedir, Kimlere Ve Hangi Şekilde Uygulanıyor?

Son yıllarda oldukça popülerleşen hizmetimiz DMA protokolüdür. Bu uygulama ile ciltte oluşan sarkmalar, kırışıklıklar ve leke sorunlarını en aza indirmede kullanılan bir yöntemdir. Cilt sorunları ile mücadelede kullanılan bu yöntem deride asetillkolinin adı verilen hormonun salgılanması ve ciltte kollajen ile dermal gagların sentezlenmesinin artması sonucunda ciltte meydana gelen sıkılaşma yöntemi olarak tanımlanabilir.

Mikro iğneleme yöntemi ile cilde 1 seans uygulama sonrasında bile fark edilir sonuçlar vermektedir. Bu yöntemin kalıcılık süresi ise kişinin anatomik yapısı göz önünde bulundurarak yaklaşık 1 yıldır. Doğal yollarla kollajen ve hormon seviyesini arttırarak ilk seansta gözle görülür sonuçlar elde etmek mümkün.

Yaz Mevsimi Öncesi Bakım Ve Güzellik Uyarılarınız Neler?

Cilt sorunları kişiden kişiye değişebildiği gibi mevsimsel olarak da değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle de düzenli olarak cilt bakımını önermekteyiz. Kişisel bakım ve cilt sağlığı her mevsim için oldukça önemlidir. Ancak bazı mevsimler özellikle yaz mevsiminde cilt bu konuda daha çok özen istiyor. Yazın güneş ışınlarından cildi korumak ve leke oluşumunu önlemek için mutlaka güneş kremi kullanmalarını öneriyoruz.

Yazın dikkat etmeniz gereken diğer bir öneri ise, kuru bir kışın ardından cildiniz için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biri de cildi sık sık nemlendirmek ve bol bol su tüketmek. Su zaman içerisinde kuru ve yıpranmış bir cilt yerine nemli ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Son olarak kışın hava nemli olsa da kışın bu durum böyle değildir bu nedenle de ağır makyajlardan kaçınmanızı tavsiye ederiz.