Daha iyi bir cinsel yaşam için tüketilmesi gereken yiyecekler!

İşte daha iyi bir seks hayatı için mutlaka tüketilmesi gereken yiyecekler...

Eklenme Tarihi: 10 Eylül 2019

İlişki terapistleri, kardiyologlar ve psikologların anlaştığı bir konu varsa o da yediğiniz yiyeceklerin seks hayatınız üzerinde büyük bir etkisi olduğu! Yani tükettiğiniz her bir yiyecek, libidonuz üzerinde düşündüğünüzden daha önemli bir etkiye sahip

Ispanak ve diğer yeşil sebzeler

Japon bilim insanlarına göre ıspanak, kan damarlarınızın genişlemesinin sağlayan güçlü bir magnezyum kaynağı. Ispanak gibi yeşil yapraklı sebzeler tükettiğinizde kan damarlarınız genişler ve genital bölgenize giden kan akışı hızlanır. Bu durum da uyarılmanızı sağlar. Ispanak, brokoli, Brüksel lahanası ve pazı gibi yiyecekler içerdikleri folik asit sayesinde libidonuzu da yükseltir.

Şekersiz çay

Çayın içerisinde bulunan antioksidanlar, vücudunuzdaki kan akışını hızlandırır ve beyninizin çok daha iyi çalışmasını sağlar. Bu sayede hafıza problemleri ortadan kalkarken kendinizi daha iyi hissetmeye ve işlerinize daha iyi odaklanmaya başlarsınız. Ayrıca kan akışının hızlanmasıyla birlikte libidonuz da artar. Ancak içtiğiniz çayların şekersiz olmasına özen göstermelisiniz. Şeker, sağlığınız için büyük bir tehdit oluşturduğu gibi libidonuzu da düşürür.

Şeftali ve turunçgiller

Eğer daha aktif bir seks hayatı istiyorsanız greyfurt, şeftali ve portakal tüketmeye özen gösterin. Texas Medical Branch’ın yaptığı bir araştırmaya göre günde 200 mg C vitamini tüketen erkeklerin sperm kalitelerinde büyük bir artış oluyor. Özellikle çocuk sahibi olmayı düşünen çiftlerin turunçgil yemeye özen göstermesi gerekiyor. Turunçgil tüketmeyi pek sevmiyorsanız karpuza da bir şans verebilirsiniz.
Yapılan araştırmalar karpuzun da libido üzerinde bir etkisi olduğunu gösteriyor.