Cinselliğe fazla düşkün eşle nasıl baş edilir?

İşte eşi cinselliğe çok düşkün olanların yapmaları gerekenler...

Eklenme Tarihi: 09 Aralık 2017

Seks bağımlılığı olarak anılan Hiperseksüel Bozukluk hem ilişkileri hem sosyal hayatı hem de kişiliği bozucu bir hal alabilir. Peki Hiperseksüel Bozukluk tam olarak nedir, belirtileri nelerdir nasıl tedavi edilir?

Hiperseksüel Bozukluk yani seks bağımlılığı nedir, nasıl tedavi edilir, seks bağımlısı bir eşle nasıl baş edilir sorularının yanıtlarını sizler için derledik. Hiperseksüel Bozukluk, kişinin cinsel eylemleri üzerinde kontrolünü kaybettiği, olumsuz sonuçlarına rağmen sürdürülen, yineleyici ve şiddetli cinsel fantaziler, cinsel dürtüler ve cinsel davranışlardır.

Hiperseksüel Bozukluk belirtileri ise sekse fazla ilgi göstermekten farklı ve fazla. 15 yaşından büyük bir bireyin 6 ay süreyle cinsel birliktelik veya mastürbasyon yolu ile yaşanan orgazm, haftada yediden fazla ise cinsel isteğin fazla olmasından söz ediliyor. Bu durumu yaşayan bireylerin eşleriyle arasında da cinsel istek uyumsuzluğu görünüyor.

Hiperseksüle Bozukluk gösteren bireyler eşleriyle her gün hatta aynı günde bir kaç kez birleşme isteyebiliyor. Bunun için eşlerinin sosyal hayatlarını zorlayanlar, uykudan uyandıranlar, cinsel ilişkiye zorlama hattta şiddet ve tecavüze varacak kadar ileri giden vakalar da görülüyor.