Çinli kadınlar gençlik iksirini verdi

Çin'de, güzel kadın demek sadece güzel ve hoş görünen kadın demek değildir. Antik Çin gelenekleri, vücut ve ruh birbirinden ayrılmaz birer ikilidir der ve görünüm sadece güzelliğin bir faktörüdür.

Eklenme Tarihi: 23 Mart 2019

1- Daha fazla su için
Çinli kadınlar her zaman su içiyor ve yanlarında mutlaka su bulunduruyorlar. Çin'de, neredeyse bütün halka açık alanlarda su soğutucusu ve dağıtıcı araçlar bulunuyor.

2. Güneşte daha az kalın.
Çinli kadınlar açık tene gerçekten önem veriyor. Geçmişte, beyaz ten yüksek statü anlamına geliyormuş. 21. yüzyıldaysa Çinli kadınlar, erken yaşlanmaktan korunmanın en iyi yolunun güneş kremi kullanmak olduğuna eminler.

3. Çay, diğer içeceklere çok iyi bir alternatif.
Çinli kadınlar çok fazla sıvı tüketiyor ve çaysa onların en sevdikleri içecek. Uzmanlar, "oolong" (kokulu çay), "pu-erh" isimli bir çeşit çay, kırmızı çay, astragalus çiçek çayı veya yasemin çaylarının içilmesini öneriyor. Bu çayların sağlığınıza ve güzelliğinize büyük etkisi bulunuyor. Ayrıca çayınıza, şeker veya süt eklemeniz önerilmiyor.

4. Gününüzü planlayın.
Günlük programınızı uygulamanız Çin'de gerçekten çok önemli. Çin'de kadınlar, günlük ne yediklerine ve uyku saatlerine çok önem gösteriyor. Öğlen yemeğinden sonra, iş yerinde bile olsalar kestirmek için zaman bulmaya çalışıyorlar. Öğrencilerse genellikle uyumak için kütüphaneye gidiyor.