Cilt temizleme losyonu kullanan kadınların yüzleri yandı

New York'ta cilt bakım alnında çalışan 35 yaşındaki Zoe Gazola, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında evde kalan kadınların New York'ta online satılan bir kimyasal cilt temizleyici ile yüzleri temizledikten sonra yüzlerinde üçüncü derece yanık oluşan kadınların fotoğraflarını paylaştı.

Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2020

Aynı kimyasal maddeyi kullanıp yüzleri yanan kadınların kendisini mesaj yağmuruna tuttuklarını söyleyen cilt bakım uzmanı Zoe, yüzleri yanan kadınların fotoğraflarını paylaşarak diğer kadınları aynı maddeyi kullanmamaları için uyardı.

Zoe, özellikle pandemi sürecinde evde kalan kadınların uzmana danışmadan kendi kafalarına göre internetten cilt temizleme mazlemeleri alarak yüzlerine sürdüklerini ve yüzleri yanan kadınların sayılarında büyük artış olduğunu söyledi.

Yasal olmayan ürünü kullandıktan sonra karşılaştıkları durum karşısında çaresiz kalan kadınların kendisine mesaj atıp ne yapmaları gerektiğini sorduklarını söyledi.

Zoe, kimyasal madde her uygulandığında cildin biraz daha altına girip zarar verdiğini bundan dolayı cilt bakımının kesinlikle bir uzman tarafından uygulanması gerektiğini söyledi.