Ciğerlerimde cam var demişti.. Korona hastası kadından iyi haber

İngiltere'de 39 yaşındaki bir kadının koronavirüse yakalandıktan sonra hastane yatağında çektiği video, nefes almakta nasıl zorlandığını gözler önüne sermişti. Genç kadın "Ciğerlerimde cam varmış gibi" feryadı ise yürek burkmuştu. Virüsün yüzü haline gelen iki çocuk annesi kadın nihayet iyileşti.

Eklenme Tarihi: 24 Mart 2020

Dünyanın kan aldığı, Antartika dışında tüm ülkelerde hızla yayılan koronavirüs salgını İngiltere'de de durumu ciddileştiriyor. Önlemlere rağmen uyarıların dikkate alınmadığı ülkede virüse yakalanan kişi sayısı da hızla artıyor.

Geçtiğimiz günlerde 39 yaşındaki bir kadının koronavirüse yakalandıktan sonra hastane yatağında çektiği video, nefes almakta nasıl zorlandığını gözler önüne sermişti.

39 yaşındaki Tara Jane Langston, İngiltere'nin başkenti Londra'da garsonluk yapan bir spor tutkunuydu.Kendini hasta hissetmeye başladığında acil servise kaldırılan Tara'ta koronavirüs teşhisi kondu. Genç kadın hastalığın etkilerini çarpıcı bir video ile gözler önüne serdi.

İki çocuğu ve eşiyle Polonya gezisinden döndükten sonra göğüs enfeksiyonu teşhisi konulan Tara Jane Langston'a antibiyotik tedavisi verildi. Ancak Tara Langston bir türlü iyileşmiyordu. Geçtiğimiz cazar günü ambulansla Londra'daki Hillingdon Hastanesi'ne götürülen kadının corona virüsü testi pozitif çıkınca hemen yoğun bakıma alınmıştı.