CHP’li Başkanlardan Yavaş’a sosyal medya desteği

Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün’ün iddiası üzerine İçişleri Bakanlığı’nın müfettiş gönderdiği Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde tartışmalar devam ederken Mansur Yavaş’a CHP’li büyükşehir belediye başkanlarından destek geldi.

Eklenme Tarihi: 23 Aralık 2019

Eski CHP Milletvekili Sinan Aygün, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında bazı iddialar ortaya attı.

Aygün, Yavaş ile CHP’li 3 belediye meclis üyesi hakkında, Eskişehir yolundaki “Togo Kuleleri” olarak adlandırılan inşaatının 16 Aralık’ta mühürlenmesinin ardından suç duyurusunda bulundu.

İhraç istemiyle Disiplin Kurulu’na sevk edilen Aygün, Yavaş ve ekibinin 25 milyon lira rüşvet istediğini öne sürdü.

Aygün’ün iddiası üzerine İçişleri Bakanlığı’nın müfettiş gönderdiği Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde tartışmalar devam ederken Mansur Yavaş’a CHP’li büyükşehir belediye başkanlarından destek geldi.

CHP’li büyükşehir belediye başkanları Yavaş için sosyal medyadan destek mesajları paylaşırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da 15.45'te destek mesajı paylaştı. .

İmamoğlu Mansur Yavaş'a desteğini sosyal medyadan vermese de belediyenin 6 aylık çalışmalarını anlattığı basın toplantısında "Mansur Yavaş'a karşı sürdürülen iftira ve soruşturma sürecini kınıyorum. Yavaş'ın her zaman yanında olduğumuzu ve kendisini desteklediğimizi buradan ifade ederim" dedi.

İstanbul, Hatay, Tekirdağ, Antalya, Eskişehir, İzmir, Muğla, Mersin ve Adana büyükşehir belediye başkanlarının paylaştığı mesajlar şöyle: