Bu renkli dövmeler kan testlerine rakip olabilir!

Teknolojinin ilerlemesiyle sağlık alanında gelişmeler durmak bilmiyor. Şimdi de renklerinin değişmesiyle sağlık durumunuzu anlayacağınız dövmeler geliştirildi. Sağlık göstergesi olan bu dövmeler hepimizin hoşuna gidecek!

Eklenme Tarihi: 09 Eylül 2019

Yeni geliştirilen özel mürekkeplerle yapılan dövmeler sayesinde şekeriniz yükseldiğinde veya kan seviyenizde oynama olduğunda sadece dövmenizin olduğu yere bakarak bilgi sahibi olabileceksiniz. Kendinizin doktoru olabilirsiniz. Peki estetik görünüşü dışında insan sağlığına yararlı olan bu dövmelerin buluşu nasıl gerçekleşti?

Listelist'ten İrem Kabak'ın haberine göre, Almanyalı bilim insanları sayesinde bulunan yöntemle sağlık takibi kolaylaştırıldı. Bazıları için vazgeçilmez olan ve sanat olarak görülen dövmeler 21. yüzyılda artık sağlık alanında da kullanılıyor. Almanyalı bilim insanlarının keşfi sayesinde sağlık alanında büyük bir gelişme yaşandı.

Dövme için kullanılabilecek kalıcı dermal (deriyle ilgili) sensörler geliştirildi.
Geliştirilen mürekkep ile normal dövmeden farklı olarak deriye kolorimetrik analitik bir formülasyon enjekte ediliyor ve dövme bu şekilde yapılıyor.

Bu mürekkeple yapılan dövmeler sağlık durumunuza bağlı olarak renk değiştiriyor.
Dövmeler için 3 farklı kimyasal sensör belirlendi. Bu sayede vücuttaki değişimlerde mürekkebin rengi değişiyor.