Bu filmi izleyenler ölüyor senaryo değil tamamen gerçek!

Korku filmleri birçoğumuzun tercihi değildir. Birazdan okuduklarınızdan sonra ise hiç olmayacaktır. Vizyona girdikleri dönem salonlarda büyük fırtınalar estiren bu filmler gerçekten can aldı.

Eklenme Tarihi: 24 Nisan 2017

İnanılır gibi değil fakat gerçek. Örneğin Exorcist (Şeytan). Exorcist, dünya sinema tarihinde yapılmış en iyi korku filmlerinden biri. Bu film çekilirken, sette garip olaylar eksik olmadı. Bunun üzerine setin kutsanmasına karar verildi ve birkaç rahip bile getirildi. Filmde 'Burke Dennings'i canlandıran Jack MacGowran, sahnelerini tamamladıktan kısa bir süre sonra influenzadan (bir çeşit gripten) hayatını kaybetti. Bununla da bitmedi. Film çekimlerinin ardından tuhaflıkların seyri devam etti; sette defalarca yangın çıktı, oyuncuların birçoğu bayıldı, kustu. Işıkçı ve görüntü asistanı birbirinden farklı kazalarda yaşamını yitirdi. internethaber

Queen Of The Damned (Kahrolası Kraliçe) Kitaptan uyarlanan vampirli korku filmi. 23 yaşındaki Allan Menzies isimli genç bu filmi defalarca seyretmiş. Öylesine etkilenmiş ki; 21 yaşındaki arkadaşını öldürüp, kanını bile içmiş. Niye böyle yaptığı sorulduğunda ise; filmdeki bir karakter ve kendisine böyle emir verildiğini söyleyip şaşkınlık yaratmış.

Rosemary's Baby (Rosemary'nin Bebeği) Filmin yapımcısı William Castle, filmle bağlantısı nedeniyle korkunç bir hastalıktan öleceğine dair bir nefret e-postası aldı. Filmin çekiminden bir yıl sonra Manson ailesi, filmin yönetmeni Roman Polanski'nin, o sıralarda ilk çocuklarına hamile olan eşi Sharon Tate'i öldürdü.

The Passion of the Christ (Tutku) Hz. İsa'nın Çilesi'nin çekimleri sırasında yıldız aktör James Caviezel'in üzerine yıldırım düştü. Filmin yardımcı yönetmeni Jan Michelini'nin üzerine de 2 kere yıldırım düştü.