Bitcoin ile milyarder olan 18 kişi ve hikayeleri

Bitcoin, 3 Ocak 2009 tarihinde piyasa çıkmasından bu yana pek çok kişiyi servet sahibi yaptı.Özellikle Bitcoin‘e erken dönemde yatırım yapanlar çok kazandı.Bitcoin sayesinde dünyanın birçok ülkesinde sayısız milyonerler hatta milyarderler ortaya çıktı. (Onedio-Buket Gündoğmuş)

Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2018

2008 yılında Satoshi Nakamoto kod adlı bir geliştirici tarafından deneysel olarak temelleri atılan sanal para birimi olan Bitcoin, aradan geçen zaman içinde çok popüler oldu.

Sizlere keşke biz de zamanında güvenip de alsaydık diye kıskandığımız, elini erken tutup yeni bir fikirde ışık gören 18 Bitcoin zenginini anlatacağız. Hazırsanız başlayalım.

18. Gavin Andersen: Bitcoin'i bitcoin yapan en etkili isimlerden biri!

Her ne kadar Bitcoin’in geliştiricisi Satoshi Nakamoto olsa da bu para biriminin bugünkü haline gelmesinde en etkili isimlerden biri Andersen’di. Andersen’in zaman zaman Satoshi Nakamoto olduğu da iddia edilmişti ancak o bu iddiaları reddederek Nakamoto ile yakın bir arkadaş olduklarını söylemişti.

17. Yifu Guo: Farklı bir yolla Bitcoin zengini olan bir öğrenci.

New York University’de öğrenci olan Yifu Guo, Tüm dünyadaki Bitcoin işlemlerinin işlenmesi ve blok zincirine eklenmesi için bilgi işlem gücü gerekir. Bu işlemi gerçekleştiren madenciler vardır. Madenciler, işlemi başarıyla tamamladıklarında Bitcoin ile ödüllendirirler. İşte Guo, bu noktada Bitcoin madenciliği yapmak amacıyla bir cihaz geliştirdi. Guo, bu cihazla hem Bitcoin kazandı hem de geliştirdiği cihazı şirketlere sattı. Guo’nun servetinin 15 milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor.