Bakın Süleyman Demirel yıllar önce yapılan zam için ne demiş?

MTV'ye yüzde 40 zam yapılmasının ardından Süleyman Demirel'in yıllar önce zam ile ilgili söylediği bir söz akıllara geldi. Zam tartışmaları sürerken, akıllara 1991 seçimleri geldi.

Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2017

MTV'ye yüzde 40 zam yapılmasının ardından Süleyman Demirel'in yıllar önce zam ile ilgili söylediği bir söz akıllara geldi. Zam tartışmaları sürerken, akıllara 1991 seçimleri geldi. 1991 Seçimi ile iktidara gelen Doğru Yol Partisi lideri Süleyman Demirel, SHP ile koalisyon hükümetini kurmuştu. Demirel, hükümete gelir gelmez zam yapınca, "Zammı ben yapmadım, kucağımda buldum. Üzerine otursaydım civciv çıkacaktı" açıklaması sosyal medyanın gündemine oturdu.

Siyasi tarihe damga vuran isimlerden olan Necmettin Erbakan grup toplantısında yaptığı bir açıklamada, "Sen Refah Partisi’ne hizmet etmezsen hiçbir ibadetin kabul olmaz. Çünkü başka türlü Müslümanlık olmaz. Refah Partisi için çalışacaksın. Çalışmazsan patates dinindensin"açıklaması yapmıştı.

Tansu Çiller her zaman yaptığı gaflarla öne çıkan siyasilerden biri. Bayram zamanı yaptığı açıklada, "Sevgili Samsunlular! Mübarek Ramazan Bayramınızı... Mübarek Ramazan Bayramınızı olmasa da en az onun kadar mübarek Kurban Bayramınızı kutlarım" diyerek adeta bir kafa karışıklı yaratmıştı.

Şimdiki siyasimizde Erdal İnönü. Seni sevmeyen ölsün diyen bir vatandaşa İnönü, "Aman ölme yahu, bir oy gider" demişti.