Baba-Oğul Trump'tan Rakiplerine Kamala Harris İçin Kim Ne Dedi

Medyafaresi.com ABD Temsilcisi Ayşın Savatlı yazdı: Joe Biden'ın Kamala Harris'i yardımcısı olarak seçmesine dair söylenenler

Eklenme Tarihi: 13 Ağustos 2020

Ayşın Savatlı / New York / Medyafaresi.com

Başkanlık yarışından çekildiğini açıkladığında “Hoşça kal, seni özleyeceğiz!” diyen Trump’ı Kamala Harris çok da fazla özletmedi.

Trump, ironik ve sarkastik bir dille Kamala Harris’in kendisinin de ilk tercihi olduğunu söyleyerek eleştirilerine başladı.

Biden’ın kadın yardımcı seçiminin erkekler için hakaret niteliğinde olduğunu söyledi. Sağlık politikalarını sosyalist olmakla eleştirdi. 180 milyon Amerikalının sağlık sigortalarının riske gireceğini iddia etti.

Başkan aday adaylığı döneminde Harris ile Biden arasında yaşanan gerginlikleri bolca hatırlattı. Harris’in Biden’a saygısızca davrandığını iddia etti. Biden’ın o dönemlerde oy kaybetmesine de yol açan tartışmalarda Harris, Biden’ın 1970’lerde beyaz ve siyahi Amerikalı öğrencilerin eğitimde entegrasyonunu sağlamaya yönelik kararları desteklememekle suçlamıştı.

Trump’ın aday olarak gösterdiği ve çok az oy farkı ile yüksek mahkeme üyesi seçilen yargıç Kavanaugh hakkında cinsel taciz iddialarıyla ilgili Senato’daki soruşturmalar esnasında Harris’in sorduğu sorularla ‘terbiyesiz’(nasty) bir tavır sergilediğini ve bu tavrı asla affetmeyeceğini söyledi.