Aslışah Alkoçlar ile Hadise atışmasında kim haklı?

Hakan Sabancı’nın eski sevgilisi Aslışah Alkoçlar, “Türk şarkıcıların tarzlarını beğenmiyorum” dedi.

Eklenme Tarihi: 17 Nisan 2017

Hürriyet Kelebek yazarları haftanın magazin olaylarını değerlendirdi. Hakan Sabancı’nın eski sevgilisi Aslışah Alkoçlar, “Türk şarkıcıların tarzlarını beğenmiyorum” dedi. Adı Sabancı’yla anılan Hadise “Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım var. Lakin lafa bakarım laf mı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye” sözünü sosyal medyada paylaşarak sert bir karşılık verdi. Bu kavga nereye gider?

İşte o yorumlar: Melike Karakartal: Konu Hakan Sabancı’yla ilgili değil gibi görünüyor. Devreye o meşhur “ünlü egosu” girmiş. Biraz da olayda “magazin konusu çıkarmacılık” kokusu var. Aslışah Alkoçlar magazin konusunda deneyimli değil, ağzından cevap olarak ne çıkarsa çıksın Hadise’yle ilişkilendirileceğini ve haber olarak yazılacağını düşünmeliydi. Hadise kendi de, tarzı da güzel bir kadın. Böyle bir magazin haberi egosunu niye zedeliyor ki? Cevap vermesine bile gerek yok. Bir kişinin onun tarzıyla ilgili yorumu, onun toplumun gözündeki yerini değiştirmeyeceğine göre her iki taraf için de boşuna zaman, enerji kaybı... Ömür Gedik: Hadise ve Aslışah normalde atışacak ya da magazincilerin birini diğerine soracağı isimler değil. Ortak payda Hakan Sabancı olmasa adları yan yana gelmeyecek iki kadının düştükleri durum uzaktan bakınca hiç de hoş değil. Daha “cool” olup, böyle malzemeler vermemelerini tavsiye ediyorum. Onur Baştürk: Dün (pazar) yazdım. İki kadının bir erkek için dolaylı da olsa atışmaları dışarıdan çok ama çok ucuz ve fena duruyor. Bence bunu acilen bırakmalılar. Bir de kimse anlamıyor sanıyorlar ama her tavırları buna yorumlanıyor.

Ajda asla bırakmaz İki kadının bir erkek için atışması... Ajda Pekkan, sahneyi bırakacağı dedikodularını yalanladı. Sezen Aksu da “Allah başımızdan eksik etmesin, onsuz olmaz” dedi. Konsey bu dedikodular ve Aksu’nun yorumunu nasıl değerlendiriyor? Ajda Pekkan bir gün sahneyi bırakır mı? Ömür Gedik: Sezen Aksu o kadar haklı ki... Tabii ki Ajda’sız olmaz. Zaten onu tanıyan herkes de bilir Ajda’nın müziği, sahneleri asla bırakmayacağını. Haberi okur okumaz “Ajda acaba ne zaman yalanlayacak bu uydurma haberi?” demiştim. Tahmin ettiğim gibi çok gecikmedi zaten. Onur Baştürk: Ajda’nın sahneyi bırakacağına hiçbir zaman inanmadım. Çünkü o sahneyle enerji bulan bir star, neden bıraksın? Sezen de güzel söylemiş, gerçekten Ajda’sız olmaz. Ama Sezen’siz de olmaz. Keşke Sezen bu yaz sürpriz yapıp bir konser verse... Cengiz Semercioğlu: Bırakamaz... Sezen mi bıraktı, Teoman mı bıraktı? Ajda’yla da konuştum, o da aynı şeyi söylüyor. “Sahneyi bırakıyorsam, haziranda çıkacak albümüm, dünyada kendi kendine çıkan ilk albüm olacak o zaman” dedi. Önce bir single çıkaracak, sonra albüm gelecek. Nasıl oluyor da müziği bırakıyor haberleri çıkıyor, anlamıyorum. Bu haberleri yapanlara “dünyadan bihaber” denir. Melike Karakartal: Bu dedikodular ilk çıktığı gün de inanılacak tarafı yoktu. İşini aşkla yapan, mesleğiyle bütünleşmiş ve sesini, müziğini, yaratıcılığını kimliğinin büyük bir parçası haline getirmiş insanlar hayat enerjilerini kendilerini tanımladıkları işlerden alırlar. Ajda Pekkan da bu isimlerden biri. Sezen Aksu da öyle. Asla bırakmazlar müziği.

Onlar da bir gün tatile çıkar mı İki kadının bir erkek için atışması... Ebru Şallı ve Harun Tan, çocuklarını da alıp yurtdışına tatile çıktı. Diğer yanda Demet Şener, boşanma aşamasında olduğu eşi İbrahim Kutluay için “Bu insanı sadece Bebek Parkı’nda değil, evimin kapısında da görüyorum. Çocuklarımı alıp eve bırakıyor” dedi. Yıllar sonra Demet Şener-İbrahim Kutluay çifti de çocukları için daha sık görüşüp, tatile çıkar hale gelir mi? Yoksa sadece çocukları alıp bırakırken mi görüşürler? Konsey hangisini doğru buluyor? Onur Baştürk: İki çiftin durumu çok farklı. Birinde normal bir ayrılık söz konusu. Diğerinde ise ihanetin başrolde olduğu bir ayrılık var. Yani Demet ve İbrahim asla Ebru ve Harun gibi bir seviyeye gelemezler, çok zor. En başta Demet’in affedeceğini sanmıyorum. Çünkü yaşadıklarını unutacak ya da alışacakmış gibi görünmüyor. Cengiz Semercioğlu: Demet Şener-İbrahim Kutluay ayrılığında ihanet var, o yüzden bu boşanmanın normal seyrinde gitmesi beklenemez. Demet de, “Çok zevkli bir boşanma yaşıyoruz!” diyor zaten. İbrahim Kutluay’ı yıllardır tanırım, çocuklarına arkasını dönecek bir adam değildir. Şu an boşanmanın gerilimiyle tatsızlıklar yaşanıyor olabilir ama çocuklarına her zaman babalık yapacaktır. Ebru-Harun, Çağla-Emre, Gülben-Mustafa bu konuda en örnek çiftler... Melike Karakartal: Kullanılan tanımlar pek çok hissi açık ediyor aslında. Çocuklarının babası için “bu insan” diyor Şener, ortada böylesine büyük bir kırgınlık ve kızgınlık varken tatile çıkacak hale gelirler mi, gelirlerse bu ne kadar zaman alır bilinmez. Çocukları için bir noktada kırgınlık ve kızgınlıkları bir kenara koyup en doğru davranış modelini benimseyeceklerdir. Ömür Gedik: Ortada öfkeyle biten bir ilişki ve böylesi bir ayrılık varken Demet’in İbrahim’le tatile çıkacak hale gelebileceğini hiç sanmıyorum. İbrahim, Demet’i en fazla işte böyle çocukları alıp verirken görebilir, o kadar.