Asimetrik göğüslü kadınları da unutmadılar

Her ne kadar öyle bir şey yokmuş gibi davransak da asimetrik göğüsler kadın olmanın bir gerçeği. Bazen çok milimetrik, bazen bariz farklarla olsa da her kadının iki göğsü birbirinden farklıdır.

Eklenme Tarihi: 22 Ekim 2017

Her ne kadar öyle bir şey yokmuş gibi davransak da asimetrik göğüsler kadın olmanın bir gerçeği. Bazen çok milimetrik, bazen bariz farklarla olsa da her kadının iki göğsü birbirinden farklıdır. Oysa iç çamaşırları hep sanki eşitlermiş gibi üretiliyor. Bu gerçeğe daha fazla göz yummak istemeyen bir firma şimdi asimetrik göğüsler için sütyenler üretiyor.

Silikonla eşitlenmiş ve mükemmel görünümlü göğüsler olması gerekenmiş gibi gösterilse de, gerçek dünyada neredeyse hiçbir kadının göğüsleri %100 eşit değil.

Pek çok kadının bir göğsü diğerinden birkaç santim yukarıda veya büyük. Bu sebeple kişinin kendisinden başka birinin anlaması mümkün değil. Ayrıca sürekli kullanılan elin (ve kolun) olduğu taraftaki göğüs daha dolgun olmaya meyilli. Kullanmadığınız elinizin tarafını sporla çalıştırarak o bölgedeki kasları bir miktar büyütebilirsiniz.

ThirdLove adlı Amerikalı iç çamaşırı firması, bugüne dek hiçbir markanın dikkat etmediği bir noktaya odaklanarak kişiye özel sütyenler üretiyor.