Angelina Jolie: Hazırlıksız yakalandığımızı düşünüyorum

Geçtiğimiz günlerde koronavirüse karşı 1 milyon dolarlık bağışta bulunan Angelina Jolie, bir dergiye yazdığı makalede aile içi şiddete ve istismara maruz kalan çocuklara dikkat çekti. / Habertürk

Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2020

Jolie, yazdığı makalede "Karantina sürecinde birbirimizden fiziksel olarak ayrı olsak da ailelerimizi, arkadaşlarımızı, yakınlarımızı korumak için bir şeyler yapabiliriz. Durumunun hassas olduğunu düşündüğünüz kişileri en azından günde bir defa arayın. Onlara gerçekten nasıl olduklarını sorun. Yardıma ihtiyaçları olup olmadığını öğrenin" ifadelerine yer verdi.

Koronavirüsten yetişkinler kadar etkilenmeyen çocukların, bu dönemde ebeveynler tarafından istismarını denetleyen ve önleyen ağlardan uzak kaldığını belirten Jolie, herkesi bu konuda dikkatli olmaya davet etti.

Angelina Jolie, salgın süresinde karantinada olan ve bu sebeple istismara uğramaya açık hale gelen, zarar gören çocukları korumak adına herkesi elinden geleni yapmaya çağırdı. 44 yaşındaki Jolie, yazdığı makalede şu ifadeleri kullandı: