Ali Koç hakkımızı aldık demişti, Kenan Evren Lisesi öğrencileri protesto etti

Fenerbahçe Ülker Stadı'nın yanında bulunan eski adı Kenan Evren Lisesi olan İstanbul Anadolu Lisesi'nin sarı lacivertli kulübe devredilmesi nedeniyle öğrenciler, veliler ve mezunlar protestoda bulundu.

Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2019

Dün akşam beIN Sports canlı yayınında konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Biz burayı alabilmek için 3 adet okul yaptık, bir adet spor salonu yaptık. . Biz hakkımızı aldık aslında" ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçe Ülker Stadyumu'nun bitişiğindeki Kenan Evren Lisesi olarak bilinen, İstanbul Anadolu Lisesi'nin, Fenerbahçe Spor Kulübü'ne devredildiğini belirten öğrenci, veliler ve mezunlar protesto gösterisi düzenledi. Kadıköy'de bulunan İstanbul Anadolu Lisesi'nin Fenerbahçe Spor Kulübü'ne devredildiğini belirten öğrenci, veliler ve mezunlar okul önünde toplandı.

Gruptakiler okulun devredilmesini protesto ederek, "Okulumuza dokunma", "Arazi değil eğitim yuvası" yazılı dövizler açtı. Grup adına yapılan basın açıklamasında, okulun tüm binalarıyla birlikte 26 Ekim tarihinde yapılan Fenerbahçe Kulübünün divan toplantısında bizzat başkan Ali Koç tarafından devrinin açıklandığı ve devrin öğrenci, veli ile mezunları derinden yaraladığı belirtildi.

Açıklamada, 1899 yılında Sultan 2. Abdülhamid Han zamanında yaptırılan okulun 120 yıllık köklü bir tarihi bulunduğu ve Kadıköy'ün hatta İstanbul'un en güzide proje okullarından olduğu, Türkiye'deki 100 tarihi okul arasında 36. sırada olduğu belirtildi. Açıklamada, "Burası Fenerbahçe Kulübünün zikrettiği şekilde bir arazi değil, bir eğitim yuvasıdır, bir okuldur" denildi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısı'nda yaptığı açıklama ile Kenan Evren Lisesi'nin devrinin tamamlandığını duyurmuştu.