Alesya Antonova: İstanbul'a ilk taşındığımda bıçaklı saldırıya uğradım

Medyafaresi.com özel röportaj- Ukraynalı model Alesya Antonova yıllardır İstanbul'da hem podyumlarda, hem film, dizi, reklam çekimlerinde boy gösteriyor, hem de kurduğu model ajansıyla yabancı mankenler için iş fırsatları yaratıyor.

Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2020

Alesya Antonova tüm açıklığıyla, Kiev-İstanbul hattındaki hayatını, iş yaşamındaki zorlukları, pandemi döneminin işlerini nasıl etkilediğini, özel hayat tercihlerini, Türk erkeklerinin ilgisini medyafaresi TV YouTube kanalına anlattı.

İŞTE O RÖPORTAJ

1- Alesya Antonova kimdir? Hayat Öykünüzü dönüm noktalarıyla beraber nasıl anlatırsınız? Nasıl model oldunuz? Kariyeriniz nasıl ilerledi? Ne tür işler yaptınız?

Genç yaştan beri model olarak çalışmaktayım. 2017 ylı itibari ile kariyerimin 10'uncu yılına girdim. Ünlü biri olmadığım halde bu süre içerisinde büyük markalar ile çalışma fırsatını buldum. Büyük otellerin tanıtımlarında, çeşitli şirketlerinin tv ve internet reklamlarında, internet mağazaları için giyim çekimlerinde, dizi ve sinema yapımlarında bulundum oynadim .

2013’te Istanbul’da Türkiye’ye yerleştim. Modellik kariyerimi burada da sürdürdüm. İstanbulda kariyerimde büyük adımlar attım. Sonra 2015 yılında Sadri Alışık Kultür Merkezinde (SAKM) kamera önü oyunculuk bölümünde ilk yabanci olarak eğitim bitirdım.
Kısa sürede aynı sektörde çalışan birçok arkaşım olmuştur. Hepsi çok değerli ve çalışkan insanlarıdır. Yardımları sayesinde şimdiye kadar 10’dan fazla popüler televizyon dizisine konuk oyuncu oldum ve oyuncu sağladım. Giyim sektöründe GIZIA INTIMISSIMI HUMMEL MODANISA gibi büyük ve onlarca küçük yerli ve yabancı tasarımcı ve markalarla çalıştım. TITANIK HOTELS, BELLONA, GRAM ALTIN gibi şirketlerin reklamları için oyuncu oldum. Onlarca giyim ve kozmetik katalogunu çektim. Şuan Türkiye’de faaliyet gösteren Alesya Models Agency modellik ajansının sahibiyim.

2- Bir ayağınız Ukrayna’da bir ayağınız Türkiye’de. İstanbul’a gelmeye nasıl ve neden karar verdiniz?

O sırada Kiev'deki üniversiteden mezun oldum modellik kariyerime profesyonel bir şekilde devam etmek istedim. Bir kaç megalopolisler arasında seçim yaptım. Sektörü inceledikten sonra İstanbul'da model olarak çalışabileceğimi en iyi şekilde anladım. Model tipim bu ülkeye çok uygundu diye düşündüm. Ve böylece karar verildim. Gerçi bir haftalığına geldim ve sonra sonsuza kadar kalmaya karar verdim.