Adnan Menderes ve iki yasak aşkı

Adnan Menderes'in kadınlarla olan ilişkileri geçmişten günümüze sürekli gündem oluyordu. Fakat 2 kadın adından sık sık söz ettiriyordu. Bunlardan ilki Ayhan Aydan diğeri ise Suzan Sözen... Gelin birlikte bu ilişkilerin küçük detaylarına bakalım. Keyifli okumalar. (Onedio - Aburoski)

Eklenme Tarihi: 29 Ekim 2018

Adnan Menderes'in yaşadığı ilişkiler birçok gazete ve dergide, hatta yargılandığı Yassıada'da bile konuşulmuştu.Biz de Adnan Menderes'in Ayhan Aydan ve Suzan Sözen ile yaşadığı ilişkiyi ele almak istedik.

Adnan Menderes, Berrin Menderes'le genç yaşında evlendi ve bu evlilik aşk evliliğinden ziyade görücü usulüyle yapılmış bir birliktelikti.Evliliği süresince kadınlarla ilişkileri olsa da en çok gündem olan Ayhan Aydan ve Suzan Sözen ile yaşadığı ilişkiydi. İlk olarak Ayhan Aydan ile olan birlikteliklerine bakalım.

Sıradan ilişkiler yaşarken birden karşısına güzeller güzeli başarılı opera sanatçısı bir kadın çıktı. Adı Ayhan Aydan. Menderes'in aşkı tam anlamıyla hissettiği kadın...O dönemde Aydan 25 yaşlarında, Menderes de 50'li yaşlarındaydı.

Birbirlerini o kadar çok seviyorlardı ki ikisinin de evli oluşu, Adnan Menderes'in ülkenin Başbakan'ı oluşu umurlarında değildi. Açık bir şekilde aşklarını yaşıyorlardı.Ayhan Aydan'ın eşini yurt dışına göndermesi, birlikte davetlere gitmeleri hiç kimsenin umurlarında olmadığının da kanıtı diyebiliriz.