ABD medya kralı tecavüzcü Roger Ailes

Kadrosuyla göz dolduran 7 bölümlük Showtime mini dizisi 'The Loudest Voice', bu aralar dizi meraklılarının radarında. Fox News kurucusu Roger Ailes'in hayatı ve kariyerini anlatan seriyi, Oral Çalışlar yazdı.

Eklenme Tarihi: 03 Ocak 2020

Kanalın kurucusu, yaratıcısı, CEO’su, kapısını kapatıyor, odasına çağırdığı ünlü ekran yüzünden, soyunup önünde dans etmesini istiyor. Sonra zoraki oral seks seansı geliyor, ardından da tecavüze girişiyor.

Bu sahneler, Amerika’da geçiyor. Dünyanın en güçlü kadınlarının, erkek saldırganlığı karşısındaki çaresizliğine tanık oluyoruz.

Reyting rekorları kıran bu TV kanalının kurucusu ve yaratıcısı, milliyetçi, tutucu, tecavüzcü bir haberci. “The Loudest Voice” (En yüksek ses) isimli TV dizisi, Amerika’da son 20 yılın yükselen haber kanalı Fox News’un doğuşunu, ABD toplumu üzerindeki gücünü anlatıyor. Fox News’u bir numaraya yükselten Roger Ailes, toplumun geri duygularına, tutucu değerlerine sarılırken, özel hayat gibi temel insan haklarını ihlal etmekten de geri durmuyor.

ABD medyasındaki sol-liberal ağırlığa karşı üstünlük sağlamak için saldırgan milliyetçi duyguları kaşıyor, mesleğin etik kurallarını çiğneyip geçiyor. Ailes, kendisini “sağcı, paranoyak, şişman” diye tanımlıyor.

Nixon, Regan gibi ABD başkanlarına danışmanlık yapıyor. NBC-MSNBC’de üst düzey görevler üstleniyor. Ayrılınca, Murdoch ailesinin sermayesi ile Fox News’u yaratıyor.