78. Altın Küre'den İlginç Anlar

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen 78. Altın Küre Ödülleri'nde beklenen an geldi.

Eklenme Tarihi: 01 Mart 2021

Hollywood Yabancı Basın Birliği tarafından verilen 78. Altın Küre Ödülleri'nde beklenen an geldi. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle iki ay ertelenen Altın Küre (Golden Globe) ödül töreni az sayıda ünlünün fiziksel katılımıyla Beverly Hills'teki Beverly Hilton Oteli'nde yapıldı. Kısıtlamalar ve virüse karşı alınan yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşen törende kırmızı halıda az sayıdaki ünlünün geçişi yapıldı. Birçok ünlünün evinden ya da gittikleri otellerden bağlandığı tören bir anlamda Hollywood'un salgın öncesi günlerine dönüşü oldu. Gecede Rosamund Pike'ın tuhaf elbisesi ile Jodie Foster'ın pijamayla ödül alması çok konuşuldu.

Sinema ve TV dünyasının en iyilerinin ödüllendirildiği gecede The Crown dizisinin iki genç oyuncusu Emma Corrin ve Josh O'Connor Altın Küre kazandı. Corrin'in Prenses Diana'yı, O'Connor'ın da Prens Charles'ı canlandırdığı The Crown ise drama dalında en iyi dizi ödülünü kazandı. Dizide Margaret Thatcher'ı canlandıran Gilian Anderson da drama dizisi dalında en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Altın Küre'yi evine götürdü. Bu yılki Altın Küre Ödülleri'nde koronavirüs pandemisi nedeniyle zorluk yaşayanlara yardım elini uzatan Feeding America adlı kuruluş için yardım da toplandı.

Adaylar arasında olan Nicole Kidman, kamera karşısına ailesiyle birlikte geçti. Eşi Keith Urban'ın yanı sıra genellikle gözlerden uzak tuttuğu kızları Sunday Rose ve Faith Margaret de Kidman'a eşlik etti.

Altın Küre Ödül törenine bir otelden bağlanan Rosamund Pike, müzikal ya da komedi dalında en iyi kadın oyuncu dalında ödülü kucakladı. I Care A Lot adlı yapımla bu ödülü kazanan Pike, kıyafetiyle de geceye damga vurdu. Oyuncunun kıyafeti bazıları tarafından beğenildi fakat birçok kişi de sosyal medya platformlarında, bu seçime bir anlam veremediğini belirtti.