2020 yılında burçları neler bekliyor?

"2020 yıllık burç yorumunuzu okudunuz mu? 2020 yılı hangi burçlar için olumlu geçecek? Koç burcu 2020 yıllık burç yorumu ne söylüyor? Boğa burcunu 2020 yılında neler bekliyor? İkizler burcu için 2020 yılı nasıl geçecek? Yengeç burçları 2020 yılında neler yapacak? (Cumhuriyet - Demet Hoşman)

Eklenme Tarihi: 30 Aralık 2019

Koç 21 Mart/ 20 Nisan
Yönetici Gezegeni: Mars

Elementi: Ateş

Niteliği: Öncü

Rengi: Kırmızı

Taşı: Elmas

Uğurlu gününüz: Salı

Uğurlu sayınız:9

Meslek hayatı ve para durumu

Yılın en yoğun açılara maruz kalacak burçlarından birisiniz. Bu nedenle her konuda olduğu gibi maddi ve iş konularında da temkinli olmanız gereken bir yıl olacak. Yine de arada bazı gezegenler nefes almanızı sağlayacak fırsatlar sunacak. Bunlardan bir tanesi de Venüs gezegeni olacak. 13 Mayıs 2020 de İkizler burcunda geri hareketine başlayacak olan Venüs 25 Haziran da ileri harekete geçecek. Bazı burçları olumsuz etkileyecek olan Venüs geri hareketi size birçok konuda olduğu gibi mesleki anlamda da olumlu etkileyecek. Tüm yıl boyunca gergin açılarda alacağınız için Venüs gezegeni transitini nefes alma dönemi gibi düşünmelisiniz. Bu süreç hayata dair çok önemli haberlerin alınacağı bir zamanı işaret eder. Beklediğiniz ya da beklemediğiniz hayat boyu hatırlanacak önemli haberler sizi mutlu edecek şekilde gündeme gelir. Bilgi, öğrenim, öğretim ve medya konuları gündeme gelir. Venüs geri hareketi masraflarınızı arttırabilir cömert yapınız sebebi ile hesap bilmeyen harcamalarda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte yeni bir araba alımı da gündem de olacaktır.

Aşk hayatı ve evlilik

Yöneticiniz Mars size cazibe, cinsellik ve bolca tutku katarak her konuda önder yapar. Aşk konularında hiç kimseden etkilenmeden kalbinin sesini dinleyen yapınız 2020 de değişimler gösterebilir.

Satürn, Pluton ve düğümler Oğlak burcundan son iki yıldır önemli açıları ile sizi değiştirmeye devam ediyor. 2019 Aralık 2020 Aralık arasında Jüpiter gezegeni de kare burcunuz olan oğlak’ dan Pluto ve Satürn gezegenine eşlik edecek.

Hayata karşı duruşunuzda yaşayacağınız değişimler aşk konularında da değişim göstermenize ve çok çabuk depresyona teslim olmanıza sebep olabilir.

Yaşam sevinci ile dolu ve başınıza ne gelirse gelsin depresyona teslim olmayan yapınız sarsılabilir ve daha sağlamcı olmaya çalışırsınız. Aşk konularında duygularınız ve mantığınız çelişmeden ikisini bir arada yürütmeye çalışmanız bunun her zaman mümkün olamayacağını size hatırlatacaktır. Aşık olduğu zaman ateşlerde yanan ve partneri için kendini ateşe atabilen koçlar 2020 yılında ateşe atlamak yerine ateşi zarara uğramadan söndürmenin yollarını aramak zorundalar.

9 Eylül 14 Kasım aralığında yönetici gezegeniniz Mars burcunuzda geri harekete başlayacak. İlişkilerde suların ısınacağı kolaylıkla öfkeye kapılabileceğiniz bir süreçte olacaksınız. Eski ilişkilerinizin de gündeme geleceği bu süreçte bazı koçlar eski sevgililerine dönüş yapabilir. İlişkileri uyum içinde devam eden ve hiçbir şekilde geçmişe dönmek istemeyen koçlar ise eski partnerlerinin yeniden iletişime geçmeleri yüzünden zor durumlar yaşayabilirler. Bu süreci kolay atlatmanın yolu ilişkinizde mutlu olduğunuzu ve geçmişe dönmek istemediğinizi kesin bir dille anlatabilmenizdedir.

Yıl boyunca ilişkinizle alakalı yıllarca içinizde biriktirdiğiniz her şey dışarı akmaya başlayacak.

Koç burçlarının vurdumduymaz olduğunu, içlerinde hiçbir acıyı biriktirmediğini aklına eseni söylediğini ve ilişkilerde dominant olduğunu düşünebilirsiniz. Hatta evliliğe yatkın olmadıklarını da düşünenlerde çoğunluktur fakat bu büyük yanılgıdır. İlişkisinde evliliği düşünüyor ve hayaller kuruyorsa bu durumu da partneri evlilik konusunu açmazsa umursamaz görünür.

Mars geri hareketi evli_ bekar tüm koçların içinde uzun yıllardır uyuyan korkusuz şövalyeyi uyanışa geçirecek. İlişkisinde olumsuz giden ne var ne yoksa adeta haykırarak talep edecek.

Tüm olumsuzluklara rağmen 2020 yılında Venüs ve Mars geri hareketi birçok koça evlilik teklifi getirebilir.

Sağlık

Sağlık olarak kare burcunuz oğlaktan aldığınız olumsuz açılar sebebi ile oldukça hassas bir yıl geçireceksiniz. Dişler, kemikler, romatizmal sorunlar ve üreme organları ile alakalı bazı problemler söz konusu olabilir. 9 Eylül 14 Kasım tarihi ise Mars gezegeninin Koç burcunda geri hareketi nedeni ile ufak tefek kazalara ve operasyonlara açık olacağınızdan basit sağlık sorunlarınızı dahi önemseyin ve doktor korkunuzu yenerek önlem almaya çalışın.

Aile

Ebeveynleriniz bazı sağlık sorunları nedeni ile sizi yıl boyu üzebilir. Kardeşlerinizin ailenize karşı duyarsız davranışları sebebi ile en fazla sorumluluğu siz üstlenmek zorunda kalırsınız. Önce duyarlı olmaları konusunda iyilikle uyarırsınız fakat iyi sözlerinize rağmen hala aynı şekilde davranmaya devam ettikleri için diliniz sertleşir ve onları sert bir şekilde silkeleyerek ebeveynlerinize karşı sorumluluk duygusu içinde davranmalarını sağlarsınız.

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs
Yönetici Gezegeni: Venüs

Elementi: Toprak

Niteliği: Sabit

Rengi: pembe, gök mavisi

Taşı: Zümrüt

Uğurlu gününüz: Cuma

Uğurlu sayınız:6

Meslek hayatı ve para durumu

Yılın en şanslı burçlarından birisiniz. Pozitif anlamda derin bir içsel değişim gözlenir. Bu değişim sizi hedeflerinize taşıma adına olumlu olarak ve hızla gerçekleşir. İlginç tesadüfler, kişiliğinize ve mesleki hayatınıza pozitif anlamda damga vuracak niteliktedir. Tesadüfen oluşan bir olay, karşılaşılan bir kişi, hayatınızda yeni kapılar açmanıza ve hayatınızı yeniden yönlendirmenize olumlu katkılar yapacaktır. Başkalarına destek vermekten, yardımdan da hoşlanır böylelikle kendinizi önemli hissedersiniz. Yapmak istediklerinizi sıralayın, küçük emekler sayesinde büyük işlerin ilk filizlerini almaya başlarsınız. Bütün olasılıkları hesap etmek diğer zamanlara göre daha kolaydır. İş görüşmeleri, sürünceme de kalan konular, daha önce çekinilen problemler bu süreçte kolaylıkla halledilir. Ev alma, satma ya da kiralama gibi durumlar varsa bu tip olaylar özellikle de Mart ayından itibaren çözüme ulaşır. İnsanlarda güven uyandırır, kendinizin ve başkalarının hayat tecrübelerini göz ardı etmeyerek birçok girişimde olumlu olarak kullanırsınız. Hatalarınızı ve olumlu özelliklerinizi analiz etme yılıdır. Kendinize olan güvenizin artması ile başkalarının üzerinde de güçlü etkilere sahip olursunuz. Hayatınızda eksik kalan tüm konuları yeniden gündeme getirir ve sonuçlandırmaya çalışırsınız.

Aşk hayatı ve evlilik

2025 yılına kadar burcunuzda ev sahipliği yapacak olan Uranüs gezegeni birçok konuda olduğu gibi aşk konularında da değişime uğramanıza ve özgürlüğü öne çıkarmanıza sebep olacak. Oğlak burcundan Satürn ve Pluton gezegeninin olumlu açılarına yıl sonuna kadar Jüpiter gezegeni de destek verecek.

Aşk hayatında kalbinde yer edinmek kolay olmayan, kendine göre kuralları olan boğalar artık daha esnek davranacaklar. Karşı cinse kolay güvenmeyen ve mantığı önde tutan yapınızdan eser kalmayacak. Aklınıza eseni ve kalbinizden geçeni hızla hayatınıza taşımaya çalışacaksınız. Sesiniz duyulacak ve karşı tarafa nasıl davranıyorsanız aynısını talep etmeye de başlayacaksınız.

İlişkileri sağlam olamayan ve sadece kendi çabası ile devam eden boğaların partneri silkinip kendine gelmiyor ve fedakarlıktan kaçıyorsa ayrılığı zor kabul eden boğalar artık kaybedecek vaktim yok diyerek elveda demeyi göze alacak.

İlişkilerde ki dayanma gücünüz değişime uğrayacak. Ben buna katlanmak zorunda değilim cümlesini partneriniz yeni yılda sıklıkla duyacak. Evli olan boğaların eşleri bu tavırlara önce isyan etmeyi düşünse de daha sonra ilişkilerini daha iyi hale getirmek için fedakar, romantik ve eşini mutlu etmeye yönelik davranmaya özen gösterecek. Oğlak burcundan aldığınız güçlü üçgen açılar sizi her konuda olduğu gibi aşk ve evlilikte de yılın en şanslı burçlarından biri yapacak. Sizi tüketen ve iyi gitmeyen bir ilişkiyi bitirmekten korkmadığınızı göstereceksiniz. Bu tip düşünceler olsa da ayrılık ve boşanmalar boğalardan çok uzaklarda olacak.

Bekar boğaların etrafına yaydığı olumlu enerji ile çok fazla aşk teklifi alacaklar. Bu durum çapkınlık yaratmayacak ama öz güveninizi yerine getirecek. Siz ne istediğinizi biliyorsunuz ve beğendiğiniz kişilere yakınlarınız onay vermese dahi aşkı bulmuşken başkalarının sözü ile karar almayacaksınız.

2019 Aralık ayında Oğlak burcu transiti başlayan Jüpiter gezegeni 2020 Aralık ayına kadar Uranüs ile üçgen açılar yaparak seyrini sürdürecek. Birçok boğa yeni yılda hızla evlenecek.

Sağlık

Sizi zorlayan bazı sağlık sorunlarınızla alakalı uygun tedavi yolları bulunur ve 2020 de oldukça sağlıklı bir bünyeye kavuşursunuz. Ayrıca kilo problemi yaşayanlarda gezegenlerin verdiği destek sayesinde nefsine hakim olmayı öğrenir ve uygun diyetlerle kilolarından kolaylıkla kurtulur. Her anlamda yenilenme ve iyileşme sürecinde olduğunuzdan bilinçaltınızda da temizlik yapar kin, nefret ve kaygı gibi duygulardan arınırsınız.

Aile

İçinizde artan pozitif hisler ve yakaladığınız maddi olanakların verdiği güven sayesinde etrafınızda bulunan herkesi ve ailenizi korumaya alır ve yardım etmeye odaklanırsınız. Uzun zamandır görmediğiniz akrabaları ziyaret eder, hasta yakınlarınızla ilgilenir, çocuklara ilgi gösterirsiniz. Kendi çocuğunuz olsa bile başka çocukları da düşünür mağdur olan çocuklara yardım etme gerekliliği hissedersiniz. Maddi konularda şanslar sunabilen transitler uzun süredir almayı düşündüğünüz veya hayalini kurduğunuz bir şeyi size ailenizden hediye olarak getirebilir.

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran
Yönetici Gezegeni: Merkür

Elementi: Hava

Niteliği: Değişken

Rengi: sarı, Mavi, Gri

Taşı: Opal, İnci, Kehribar, Akuamarin, Kuvars.

Uğurlu gününüz: Çarşamba

Uğurlu sayınız: 5

Meslek hayatı ve para durumu

Şu an sahip olduğunuz maddiyatınızın devamlılığını sağlamak ve ilerde arttırmak adına planlar yapma zamanıdır. Hayat temponuzda hızlanma ve canlılık görülür. Daha önce ele almadığınız ama ilginizi çeken konuları gündeme alır ve farklı yönlerinden bakarak öğrenmeye çalışırsınız. Yaşamın devamı için mesleki gerekliliklerin ve para kazanmanın bilincinde olursunuz. İş hayatınızda sizden daha üste olan fakat hata yapan kişilerin korkmadan karşına geçip hatalarını yüzlerine söyler, yaptığınızın işin ve beraber çalıştığınız ortamın daha iyi gelişmesi ve güzelleşmesi için elinizden geleni yapacağınızı söyleyerek onlarında desteğini istersiniz. Yeni bir kurs veya hobinizi işe dönüştürme süreci de başlar. Güçlü ve başarılı erkeklerden fayda görür, beklediğiniz ya da beklemediğiniz birçok iyi haberi 9 Eylül/ 14 Kasım arasında Mars geri hareketi sırasında alırsınız. Özellikle ticaret ve eğitim için oldukça olumlu açılar aldığınızdan her işinizi kolaylıkla halledip sınavlarınızda diğer zamanlara göre daha başarılı olabilirsiniz. Çok fazla laf konuşmaktan öte ortaya daha fazla iş çıkarmaya çalışırsınız. Girişimleriniz, eylemleriniz ve hayalleriniz bellidir. Ne yapacağınızı, nasıl hareket edeceğinizi çok iyi bilirsiniz.

Aşk hayatı ve evlilik

2019 yılı boyunca Neptün ve Jüpiter gezegenlerinden olumsuz açılara maruz kaldığınız için hayata dair bazı konularda olduğu gibi aşk konusunda da hayal kırıklıkları yaşadınız. Partnerinizi baş tacı yaparak onca fedakarlıklarınıza rağmen karşılığını almakta zorlandınız. Bekar ikizler burcu üyelerinin büyük bir kısmı ise yalnızlığınızı gidermek adına fazla düşünmeden girdikleri ilişkilerden pişmanlık yaşayarak uzaklaştılar.

Jüpiter gezegeni 2019 Aralık ayından itibaren Oğlak burcuna bir yıllığına misafir olacak dolayısı ile Neptün gezegeni ile de olumsuz açıdan uzaklaşarak yeni yılda yarı uyumlu açı yaparak artık hayallerinize odaklanmanıza destek olacak. İlişkilerinizde yıpranmamak adına zor karar alacak bu sayede sevginin en saf halini yaşamak isteyeceksiniz.

Venüs gezegeninin burcunuzda 13 Mayıs 25 Haziran arası geri harekete geçmesi ile aşk konusunda kısa bir süre kafanızın karışmasına neden olabilir. Eşiniz tarafından beğenilmediğinizi hissedebilir, ömrünüzün geri kalanını eşinizle geçirmek isteyip istemediğinizi daha derin sorgulayabilirsiniz. Aşka ve evliliğinize dair kararlarınızı karşınızdaki kişi kim olursa olsun ve vaatleri gözlerinizi parlatsa, içinizi ısıtsa dahi Venüs geri hareketli iken almayın.

Yönetici gezegeniniz Merkür 14 Ekim 2020’de 11 derece Akrep burcunda başlayan geri hareketini 3 Kasım geldiğinde 25 derece Terazi burcunda nihayetlendirecek. 2020 yılında sizi oldukça etkileyen ikinci Retro hareket Venüs gezegeninden sonra Merkür’ den gelecek ve eski sevgililerinizle tekrar yüzleşme fırsatları bulacaksınız. Siz yeniden beraber olmak istemediğinizi söyleseniz bile eski partnerler af dileyerek yeniden beraber olmak istediklerini açıkça itiraf edecekler. Bu süreci yaralarınızı sarmak adına bir fırsat olarak düşünün ve içinizde kalan söylemediğiniz ne varsa söylemekten çekinmeyin. Birçok ikizler burcu üyesi başlangıçta kabul etmese de eski sevgili veya eski eşlerle yeniden deneme kararını da 2020 de alacaklar. Ama daha temkinli olacak ve geçmişte ilişkinizi yıpratan sorunları ortadan kaldırmadan aşka kapılmayacaksınız. Evliliği düşünen ikizler burcu kişileri düğün törenlerini Eylül ayından itibaren gündeme alacak. Birçok burcu geri hareketi ile zorlayan Mars size Eylül/ kasım arası evlilik getirebilir. Eşi ile dargın ve kırgınlıklar yaşayan birçok ikizler burcu yeni yılda yeniden bir araya gelerek aşk tazeleyecek.

Sağlık

Şubat ve Mayıs aylarında eğer alerjik reaksiyonlara yatkın biri iseniz daha dikkatli olmanızda fayda var ama genel olarak sağlığınızla alakalı sorunları giderebileceğiniz bir yıl geçireceksiniz. Hızla iyileşmek için elinizden ne gelirse yapar, bilinçli bir şekilde tüm iyileşme yollarını denersiniz. Spor, diyet, vücudun yenilenmesi için yapılacak her tür değişim ve uğraşı için olumlu bir süreçtir.

Aile

Burcunuzda geri hareket yapacak olan Venüs gezegeni 13 Mayıs 25 Haziran arası ailenizdeki bir erkekle alakalı sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. Sorunu çözmenin ana yolu o kişiye karşı hırçın ve sert sözlerle davranmaktansa iyilik, ilgi ve sevgi içinde yaklaşmanız olacaktır.

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Yönetici Gezegeni: Ay

Elementi: Su

Niteliği: Öncü

Rengi: Beyaz, gümüş, mor

Taşı: Selenit ve yakut

Uğurlu gününüz: Pazartesi

Uğurlu sayınız: 2

Meslek hayatı ve para durumu

Kendinize olan güvensizliğiniz işinize yansıyarak başarılı iş çıkarmamanıza neden olur. En iyi yaptığınız iş de dahi ertelenmeler ve görünmeyen engeller yüzünden uzun vadede halletmek zorunda kalabilirsiniz. Aşırı sorumluluğunuzdan dolayı sürekli dünyanın bütün yükünün sizin üstünüzde olduğunu hissedersiniz. Maddi anlamda dikkatli olunması gereken bir yıl geçireceksiniz. Bazı ihmallerden kaynaklanan kayıplara karşı önlemler almalısınız. Her koşulda zorluklara göğüs gerebilen biri olduğunuzu yeniden hatırlamalı ve eski gücünüzü toplamalısınız. Aklına ve sevgisine güvendiğiniz birinden fikir almalı ve o kişinin söylediklerini beyninize yazarak kendinize yeni bir yol haritası çizmelisiniz. Çalışma hayatınızda dikkatler sizin üzerinizdedir. Olumlu yaptığınız her davranış övgü getirirken yapacağınız en küçük hata da çok fazla göze batabilir. İş hayatınızda ki rakipleriniz sizi adeta göz hapsine alarak tüm kusurlarınızı ortaya çıkarmaya çalışırlar. Sizde bunun bilincinde olarak hatasız ilerlemeye çalışmalı ve işlerinizi ihmal etmemelisiniz. Özellikle de Eylül/ Kasım arası Mars geri hareketi nedeni ile kavga çıkaran, eril bir enerji içinde kendiniz gibi davranamazsınız. İçinizden fışkıran sert enerjiyi yumuşatmaya çalışmalısınız aksi takdirde döner dolaşır ve size geri döner. Gereksiz uğraşılara kendinizi kaptırma, spekülasyon, kumar veya benzeri risk içeren konular yüzünden para kaybetme gibi durumların yaşanmaması için temkini elden bırakmamalısınız.

Aşk hayatı ve evlilik

Aile kavramına aşırı önem veren yengeçler son yıllarda Pluton ve Satürn olumsuz etkileri sebebi ile ilişkilerinde bir hayli yıprandılar. Yengeçler alıngan ve eleştirici yapısı ile partnerini çok fazla eleştirebilir ama bunun altında ayrılma düşüncesi yatmaz. Boşanmanın düşüncesine dahi karşı olan bazı yengeçler eşlerinden gelen talep üzerine mecburen de olsa ayrılma kararı almak zorunda kaldılar.

17 Şubat 10 Mart 2020 de Balık burcunda geri harekette bulunacak olan Merkür gezegeni dost burcunuzda bulunan Neptün gezegeni ile iki kez kavuşum yapacak ve birçok Yengeç burcunu çekildikleri kabuklarından dışarı çıkaracak. Bekar yengeçler aşka hazır olun. Neptün gezegeni size hayallerinizde ki gibi aşkı getirebilir.

Yıl sonuna kadar bekar veya başından evlilik geçmiş birçok yengeç yeniden evlilik kararı alarak nikah masasına oturacak ama evlilik kararını alana kadar ilişkinizi birçok yönden gözden geçirecek ve ağzının yeniden yanmaması için temkini elden bırakmayacaksınız. Satürn, pluto ve Jüpiter gezegeni yıl boyunca olumsuz açı yapacak fakat Uranüs ve Neptün gezegeni de can kurtaran gibi son dakika da yardım edecek. Siz iyiliğe yüzünüzü döndüğünüz sürece hayallerdeki gibi bir aşk yaşayabilir süre gelen ilişkinizdeki sorunları isterseniz ortadan kaldırabilirsiniz.

İlişkilerde kıskançlığın ve iplerin sürekli olarak elinizde olmasını istemenizin zararlarını geçmiş yıllarda gördüğünüz için karşılıklı güvene yüzünüzü dönerek daha yapıcı olacaksınız.

9 Eylül / 14 Kasım arası kare burcunuz Koç da geri harekette bulunan Mars sizi gerginleştirebilir fakat bu süreci kolay atlatabilmek adına sağduyulu ve sabırlı davranmalısınız.

29 Eylül itibarı ile Satürn gezegeni gereken acı dersleri vermeyi tamamlayıp zıt burcunuz oğlağı terk ediyor. Satürn gezegeninin olumsuz açılarının bitmesi ile sorumluluklarınızın bilincinde davranacak yeni bir benlikle ilişkinize odaklanacaksınız.

Eşi ile ayrılık kararı alan fakat bunu yürürlüğe koymayan yengeçler ise evliliklerine yeni bir şans vermek isteği ile eşleri ile ortak karar alarak aşk ve evlilik hayatlarını kurtarmak adına karşılıklı olarak ellerinden geleni yapacaklar.

Sağlık

Birçok konuda olduğu gibi sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken bir süreçtir. Özellikle de Mars geri hareketi sebebi ile Eylül ayından Kasım sonuna kadar aşırı sinirli hissedişleriniz sağlığınıza da zarar verebilir. Acele davranışlarınız sakarlık ve kazalara da yol açabilir. Ayrıca yıl boyunca mide, dişler ve romatizmal sorunlarla başa çıkmanız gerekecektir.

Aile

Duygusal düşünceler öne çıkar, mantıksal düşünemezsiniz. Yaşadığınız sıkıntıları, hissettiklerinizi aile fertlerinize açıklamaya çalışır tam olarak doğru cümleleri de kuramazsınız. Herhangi bir uyarı karşısında önce geri çekilir daha sonra ise kendinize olan bir saldırı gibi algılayarak ruh halinizi gelgitli bir hale sokarsınız. Kendinize tam olarak güvenemez en azından yakınlarınızın daha duygulu davranmasını beklersiniz. Bunun gerçekleşmesi için siz de başkalarının derinliklerine inmeye çalışmalısınız.